ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Informacje

Podpisana pre-umowa na dofinansowanie projektu rozbudowy infrastruktury edukacyjnej Geoparku Kielce

22-11-2016

W dniu 16 listopada 2016r. Prezydent Miasta Kielce podpisał z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego trzy umowy wstępne (pre-umowy), m.in. na przygotowanie projektu pn. „Rozbudowa infrastruktury edukacyjnej na terenach przyrodniczo cennych administrowanych przez Geopark Kielce”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Osi 6 „Rozwój miast” Działania 6.3 „Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo – ZIT KOF”.

Fiszkę o przyznanie dofinansowania opracował Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi wspólnie z Geoparkiem Kielce.

Projekt podzielony jest na dwa kluczowe zadania inwestycyjne:
Zadanie 1: Ochrona i wykorzystanie zasobów przyrodniczych Rezerwatu i Parku Kadzielnia.
Założeniem realizacji zadania jest stworzenie kompleksowej infrastruktury turystycznej i edukacyjnej służącej ochronie terenów przyrodniczo cennych na kieleckiej Kadzielni. W ramach zadania planowana jest budowa niezbędnej infrastruktury służącej ukierunkowaniu ruchu turystycznego i zabezpieczeniu miejsc przyrodniczo cennych w bezpośrednim otoczeniu rezerwatu Kadzielnia, poprzez budowę ścieżki edukacyjnej wraz z kładką, tablicami, schodami terenowymi, zabezpieczeniami ścieżek i skarp.

Zadanie 2: Ochrona i wykorzystanie zasobów przyrodniczych Rezerwatu Wietrznia wraz z doposażeniem Centrum Geoedukacji.
Celem zadania jest stworzenie kompleksowej infrastruktury turystycznej i edukacyjnej służącej ochronie terenów przyrodniczo cennych oraz realizacji funkcji dydaktycznych w obrębie Rezerwatu Wietrznia, w tym doposażenie Centrum Geoedukacji. W ramach zadania planowana jest budowa niezbędnej infrastruktury w następującym zakresie:

• projekt i budowa infrastruktury edukacyjnej w obrębie rezerwatu Wietrznia, w tym m.in.: budowa ścieżek edukacyjnych wraz z tablicami edukacyjnymi, schodami terenowymi oraz zabezpieczeniami;
  • projekt i budowa Geologicznego Ogrodu Doświadczeń;
  • doposażenie Centrum Geoedukacji poprzez modernizację ekspozycji stałej oraz doposażenie obiektu w elementy multimedialne/interaktywne służące edukacji geologicznej.

Całkowita wartość projektu wynosi 13.94 mln zł, w tym kwota dofinansowania ze środków EFRR w ramach RPOWŚ 2014-2020 wynosi 11.84 mln zł i stanowi 85% wydatków kwalifikowanych.

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym