ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Informacje

Podpisana pre-umowa na dofinansowanie budowy Kieleckiego Centrum Kształcenia Praktycznego

25-11-2016

W dniu 24 listopada 2016r. Prezydent Miasta Kielce podpisał z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego umowę wstępną (pre-umowę) na przygotowanie projektu „Budowa Kieleckiego Centrum Kształcenia Praktycznego na rzecz wzrostu gospodarczego regionu świętokrzyskiego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.6 „Infrastruktura edukacyjna i szkoleniowa – ZIT KOF”, Osi 6 „Rozwój miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Przedsięwzięcie realizowane będzie przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach.
Niniejszy projekt zakłada zwiększenie i poprawę potencjału Miasta Kielce i Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego w zakresie kształcenia zawodowego w oparciu o praktyczną naukę zawodu na potrzeby inteligentnych specjalizacji regionalnych województwa świętokrzyskiego. CKP w Kielcach będzie pełnić rolę centrum nauki zawodu dla publicznych szkół zawodowych prowadzonych przez Gminę Kielce oraz innych szkół na podstawie umów dwustronnych. Ośrodek będzie się charakteryzować nowym sposobem kształcenia zawodowego oraz wysoką jakością prowadzonej nauki zawodu. Wybór zawodów, w których będzie odbywać się kształcenie nastąpi w porozumieniu z organami szkół zawodowych oraz przedsiębiorcami i instytucjami rynku pracy  na podstawie analizy zmian trendów rynkowych i prognozowanego zapotrzebowania. Realizacja projektu ma na celu stworzenie jednego, silnego i nowoczesnego ośrodka, wyposażonego  w nowoczesne technologie i  infrastrukturę do praktycznej nauki zawodu dla młodzieży i dorosłych w mieście i regionie.
Szacunkowe całkowite koszty realizacji projektu wynoszą 44.28 mln zł, w tym wysokość dofinansowania ze środków EFRR w ramach RPOWŚ 2014-2020 stanowi 30.60 mln zł i nie przekracza 85% wydatków kwalifikowanych.

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym