ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce UEFA EURO U21 Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Informacje

Podpisana ostatnia pre-umowa na dofinansowanie zadania współfinansowanego ze środków RPOWŚ w ramach ZIT

23-12-2016

Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi informuje, że w dniu 20 grudnia 2016 r. Prezydent Miasta Kielce podpisał z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego umowę wstępną (pre-umowa), na przygotowanie projektu pn. „Przedłużenie drogi wojewódzkiej na odcinku od drogi krajowej 74 do drogi krajowej 73 poprzez rozbudowę ciągu ulic Zagnańskiej i Witosa w Kielcach oraz budowę nowego połaczenia ul. Witosa z ul. Radomską”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Osi 6 „Rozwój miast” Działania 6.4 „Infrastruktura drogowa – ZIT KOF”.

Zakres projektu obejmuje m.in.::

·         Rozbudowę ul. Zagnańskiej na dł. ok. 1,6 km

·         Rozbudowę ul. Witosa  na dł. ok. 2,6 km

·         Budowę przedłużenia ul. Witosa do ul. Radomskiej  o dł. ok. 0,7 km

·         Rozbudowę istniejącej drogi wojewódzkiej nr 745 w ciągu ul. Szybowcowej  na odcinku od ul. Radomskiej do granicy Miasta Kielce o dł. ok. 0,8 km.

·         Przebudowę/ rozbudowę istniejących lub budowę nowych skrzyżowań;

Dzięki realizacji projektu zostanie zapewniony dostęp komunikacyjny terenów przyległych poprzez budowę dróg serwisowych, dojazdowych, zjazdów, powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, nowe obiekty mostowe, system odwodnienia wraz z oczyszczalniami wód deszczowych oraz nowe oświetlenie drogowe. Realizacja przedsięwzięcia pozytywnie wpłynie na jakość życia mieszkańców, bezpieczeństwo drogowe regionu oraz dostępność do sąsiednich gmin. Fiszkę o przyznanie dofinansowania opracował Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi wspólnie z Miejskim Zarządem Dróg w Kielcach.

Całkowita wartość projektu wynosi 121,10 mln zł, w tym kwota dofinansowania ze środków EFRR w ramach RPOWŚ 2014-2020 wynosi 84,11 mln zł i stanowi 85% wydatków kwalifikowanych.

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym