ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Akcja Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Informacje

Wniosek na dofinansowanie termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w Kielcach w ramach ZIT

30-03-2017

Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi UM Kielce, Referat Funduszy Europejskich przygotował  i złożył dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego - Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, wniosek o dofinansowanie projektu: "Kompleksowa modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Kielce,  w ramach ZIT", planowanego do realizacji przez Gminę Kielce przy współfinansowaniu środkami Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPOWŚ 2014-2020, Oś Priorytetowa VI: Rozwój miast, Działanie 6.1 „Efektywność energetyczna w sektorze publicznym - ZIT KOF”.

Projekt polega na termomodernizacji 4 obiektów użyteczności publicznej w Kielcach (na jeden z obiektów składają się dwa budynki):

1) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 ul. Kryształowa 6 i Malachitowa 1 (budynek szkoły i budynek internatu);

2) Szkoła Podstawowa nr 28 ul. Szymanowskiego 5;

3) Zespół Szkół Informatycznych ul. H. Bosaka 1;

4) Przedszkole Samorządowe nr 28 ul. Różana 12.

Prace w projekcie obejmują: ocieplenie budynków, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, wymianę oświetlenia, pokryć dachowych, zastosowanie instalacji OZE, wymianę instalacji grzewczej, modernizację instalacji elektrycznej.

Realizacja projektu wynika z dokumentu "Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014 - 2020", która została sporządzona dla 12 gmin wchodzących w skład Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Jednym z działań zapisanych w Strategii ZIT KOF, w ramach Celu strategicznego 5 „Poprawa efektywności energetycznej oraz inwestycje w odnawialne źródła energii” jest termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w każdej gminie należącej do Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Przewidywany okres realizacji projektu to lata 2017-2018. Szacunkowe całkowite koszty realizacji wynoszą 12,5 mln PLN, w tym kwota dofinansowania - 6,5 mln PLN. Jednostką realizująca projekt jest Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Kielce.

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym