ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Akcja Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Kolejny wniosek o pozyskanie środków unijnych na inwestycje

31-12-2016

28 grudnia br. do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie, Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi Urzędu Miasta Kielce, złożył wniosek o dofinansowanie projektu "Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach" planowanego do realizacji przez Gminę Kielce przy współfinansowaniu środkami pochodzącymi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa II Nowoczesna Infrastruktura Transportowa, Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski. Projekt jest kontynuacją dotychczasowych działań Miasta w zakresie rozbudowy istniejących sieci transportu miejskiego, który w Kielcach opiera się na komunikacji autobusowej.

W ramach projektu przewiduje się realizację 9 zadań:

1.   Wdrożenie inteligentnego systemu transportowego (ITS) wraz z budową niezbędnej infrastruktury.

2.   Zakup i montaż automatów do sprzedaży biletów w autobusach komunikacji miejskiej.

3.   Zakup i montaż wewnętrznych tablic LCD „koralikowych” wizualizujących przebieg trasy danej linii.

4.   Doposażenie autobusów w urządzenia systemu zapowiedzi głosowych.

5.   Budowa przedłużenia ul. Olszewskiego w Kielcach w kierunku skrzyżowania ulic: Zagnańskiej z Witosa.

6.   Budowa drogi gminnej na os. Dąbrowa II  w Kielcach na odcinku od ul. Wincentego z Kielc do ul. Warszawskiej wraz z budową nowej pętli autobusowej.

7.   Budowa pętli autobusowej przy ul. Zagnańskiej w Kielcach wraz z rozbudową ul. Zagnańskiej od ul. Witosa do granicy miasta.

8.   Budowa Centrum Komunikacyjnego wraz z Systemem Informacji dla Pasażerów (przebudowa, rozbudowa i modernizacja istniejącego zespołu dworca autobusowego przy ul. Czarnowskiej 12 w Kielcach).

9.   Poprawa dostępności komunikacyjnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego poprzez rozbudowę ul. Domaszowskiej i ul. Żniwnej w Kielcach wraz z rozbudową skrzyżowania al. Tysiąclecia PP z al. Solidarności.

Szacunkowe całkowite koszty realizacji Projektu wynoszą 198 mln PLN, w tym kwota dofinansowania wynosi 145 mln PLN, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych.

Przewidywany okres realizacji Projektu: październik 2017 r. - listopad  2020 r.

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym