ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

24 mln unijnego dofinansowania na rozbudowę ulicy Łopuszniańskiej

29-06-2017

Przygotowany przez Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi Urzędu Miasta Kielce we współpracy z Miejskim Zarządem Dróg w Kielcach wniosek o dofinansowanie projektu „Rozbudowa ulicy Łopuszniańskiej w Kielcach”, przeszedł pozytywną ocenę formalną i merytoryczną oraz został wybrany do dofinansowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego środkami z UE w ramach RPOWŚ 2014-2020, Oś Priorytetowa VI: Rozwój miast, Działanie 6.4 Infrastruktura drogowa - ZIT KOF.

W dniu 29 czerwca 2017 r. została odpisana umowa o dofinansowanie projektu pomiędzy Zarządem Województwa Świętokrzyskiego a Prezydentem Miasta Kielce.

Projekt jest kontynuacją dotychczasowych działań Miasta w zakresie poprawy infrastruktury drogowej  w Kielcach. Jego realizacja wynika z dokumentu „Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014 - 2020”, która została sporządzona dla 12 gmin wchodzących w skład Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Jednym z działań zapisanych w Strategii ZIT KOF, w ramach Celu strategicznego 2 „Poprawa dostępności komunikacyjnej i bezpieczeństwa drogowego” jest rozbudowa i poprawa jakości dróg na obszarze KOF tak, aby zwiększyć wewnętrzną i zewnętrzną integrację obszaru funkcjonalnego oraz bezpieczeństwo drogowe.

Przedmiotem projektu jest rozbudowa i przebudowa ul. Łopuszniańskiej, która stanowi odcinek drogi wojewódzkiej nr 761 Kielce - Piekoszów. Trasa drogi przebiegać będzie  w przybliżeniu po istniejącym śladzie. W zakresie projektu planuje się m.in. przebudowę jezdni polegającą na wzmocnieniu konstrukcji nawierzchni jezdni oraz poszerzeniu jej do szer.  m (2x3,5m), modernizację istniejącego wiaduktu nad linią kolejową nr 568 relacji Sitkówka Nowiny-Szczukowice i budowę kładki pieszo-rowerowej, przebudowę chodników, zjazdów na działki, budowę ścieżki rowerowej, budowę kanalizacji deszczowej wraz z oczyszczalnią wód deszczowych, budowę/przebudowę oświetlenia ulicznego, przebudowę lub zabezpieczenie istniejącej infrastruktury podziemnej  i napowietrznej. W wyniku realizacji inwestycji przebudowanych zostanie 2,03 km.

Przewidywany okres realizacji to lata 2017-2019. Szacunkowe całkowite koszty projektu wynoszą ponad 30 mln PLN,  w tym kwota dofinansowania - ponad 24 mln PLN.

Jednostką realizująca projekt jest Miejski Zarząd Dróg w Kielcach.

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym