ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Wniosek o dofinansowanie na rewitalizację zabytkowego śródmieścia Kielc

30-06-2017

Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi UM Kielce przygotował i złożył dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego - Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, wniosek  o dofinansowanie projektu: „Rewitalizacja zabytkowego śródmieścia Kielc – Etap III”, planowanego do realizacji przez Gminę Kielce przy współfinansowaniu środkami Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPOWŚ 2014-2020, Oś Priorytetowa VI: Rozwój miast, Działanie 6.5:Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich.

Projekt jest kontynuacją dotychczasowych działań Miasta w zakresie rewitalizacji śródmieścia Kielc, zrealizowanych przy współfinansowaniu unijnym w perspektywach finansowych 2004-2006 oraz 2007-2013.

W ramach projektu do realizacji planowane są następujące zadania:

1. Przebudowa Skweru im. Ireny Sendlerowej przy ul. Paderewskiego i nadanie mu nowych funkcji społeczno-integracyjnych;
  2. Poprawa estetyki przestrzeni publicznej poprzez zmianę sposobu zagospodarowania obszaru w rejonie ul. Bodzentyńskiej i pl. Św. Wojciecha;
  3. Adaptacja budynku dawnej bożnicy i byłego Archiwum Państwowego położonego  u zbiegu ul. IX Wieków oraz ul. Warszawskiej na potrzeby Centrum Lalki;
  4. Otwarcie komunikacyjne i gosp. północnej części śródmieścia poprzez budowę łącznika drogowego ul. Silnicznej i Warszawskiej;
  5. Budowa promenady handlowo-spacerowej pomiędzy ul. Piotrowską a Al. IX Wieków Kielc;
  6. Przebudowa i modernizacja ul. Głowackiego.

Powyższe zadania wynikają z Lokalnego Programu Rewitalizacji obszarów miejskich, poprzemysłowych i powojskowych w mieście Kielce na lata 2014-2020 i zapewniają kompleksowość projektu, przyczyniając się do rozwiązania problemów społecznych, a w konsekwencji poprawę przestrzeni publicznych, aktywizację społeczno-gospodarczą i integrację międzypokoleniową mieszkańców Kielc.

Planowany okres realizacji to lata 2018-2021. Szacunkowe całkowite koszty wynoszą 23,9 mln PLN,  w tym kwota dofinansowania – 13,8 mln PLN.

Wniosek o dofinansowanie powstał we współpracy z następującymi jednostkami: Miejskim Zarządem Dróg w Kielcach, Wydziałem Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem UM Kielce, Wydziałem Inwestycji UM Kielce, Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” oraz Muzeum Zabawek i Zabawy.

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571