ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

baner infrastruktura transportowa

Komunikacja publiczna

Przedszkole Samorządowe nr 28 oficjalnie otwarte

08-02-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Jeszcze kilka miesięcy temu trwały tu intensywne prace remontowe i termomodernizacyjne. Potem przyszedł czas na odbiór techniczny. Wreszcie dziś przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia obiektu po remoncie dokonał Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc w asyście m.in. Bernarda Oziębłego, dyrektora Wydziału Inwestycji. Przedszkole Samorządowe nr 28, bo o nim mowa, zostało kompleksowo odnowione dzięki realizacji przedsięwzięcia pn. „Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Kielce”.

Obiekt przy ulicy Różanej prezentuje się imponująco i choć jego bryła została nietknięta, to wnętrza z uwagi m.in. na nowelizację przepisów p-poż i sanitarno – epidemiologicznych dla tego typu obiektów, zostały poddane gruntownej przebudowie. Dzięki remontowi zarówno dzieci, jak i personel otrzymali nowoczesną, w pełni funkcjonalną przestrzeń.

Warto przypomnieć, że koszt wszystkich prac budowlanych zamknął się w kwocie 2,700 tysięcy złotych brutto. Na realizację tego zadania pozyskano dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 działania 6.1 „Efektywność energetyczna w sektorze publicznym – ZIT KOF”.

Nieodpłatna Pomoc Prawna