ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

baner infrastruktura transportowa

Komunikacja publiczna

Wniosek o dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego w Kielcach

22-06-2018

Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi UM Kielce, we współpracy z Miejskim Zarządem Dróg w Kielcach, przygotował i złożył w dniu 21.06.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego wniosek o dofinansowanie projektu: „Poprawa efektywności energetycznej Kielc poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Kielce”. Projekt planowany jest do realizacji przy współfinansowaniu środkami EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VI „Rozwój miast”, Działanie 6.2 „Promowanie strategii niskoemisyjnych oraz zrównoważona mobilność miejska - ZIT KOF”.

Przedmiotem projektu jest modernizacja oświetlenia ulicznego na wybranych obszarach miasta Kielce, co wpłynie na poprawę efektywności energetycznej oraz obniżenie emisji szkodliwych substancji do powietrza na obszarze Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Modernizacji będzie podlegał cały osprzęt oświetleniowy tzn. linie kablowe i napowietrzne, słupy oświetleniowe wraz z oprawami. W ramach modernizacji przewiduje się uzupełnienie i zagęszczenie oświetlenia na tych odcinkach, na których niezbędne jest spełnienie normy PN EN 13201. Łączenie przewiduje się, że zmodernizowanych i dobudowanych zostanie 1158 szt. opraw oświetleniowych.

Realizacja projektu wynika z dokumentu "Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014 - 2020", która została sporządzona dla 12 gmin wchodzących w skład Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Okres rzeczowej realizacji projektu to lata 2018-2019.

Szacunkowe całkowite koszty wynoszą 6 mln zł, w tym kwota dofinansowania: 4,36 mln zł.

Projekt realizowany będzie przez Miejski Zarząd Dróg w Kielcach.

Nieodpłatna Pomoc Prawna