Urzad Miasta Kielcewinieta

Instytut Balassiego

instytut felczaka

polski instytut badawczy

logo ministerstwa sportu i turystyki

logo świętokrzyskiego urzędu wojewódzkiego

urzad marszałkowski

polska organizacja turystyczna

logo felczak

logo archiwum

MOSIR Kielce

Diecezja Kielecka

rpz kielce

targi kielce

wodociągi kieleckie

sponsor społem kielce

sponsor BWG Hotel

sponsor MPEC Kielce

Kielce oficjalnie gospodarzem Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 2019

23-03-2018

Flagę  Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przekazał prezydentowi Kielc - Wojciechowi  Lubawskiemu, burmistrz węgierskiego miasta Veszprem - Gyula Porga. To symbol oficjalnego powierzenia stolicy regionu świętokrzyskiego roli gospodarza  przyszłorocznych obchodów tego święta.

Ceremonia odbyła się podczas gali stanowiącej punkt kulminacyjny Dni Przyjaźni Węgiersko-Polskiej 2018. Uczestniczyli w niej: prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Węgier Janos Ader z małżonkami. Decyzją Parlamentów Polski i Węgier obchody odbywają się naprzemiennie raz w mieście polskim, raz na Węgrzech.

W części artystycznej uroczystości wystąpiły chóry oraz orkiestra ze szkół polskich i węgierskich, które zaprezentowały efekty wspólnych projektów muzycznych. Publiczność nie szczędziła im braw.