ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce UEFA EURO U21 Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność"

08-02-2017

Trwa kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność". Przedsięwzięcie to ma na celu uświadomienie społeczeństwu, jak dużym i poważnym zagrożeniem jest tlenek węgla oraz w jaki sposób eliminować zagrożenia  pożarowe w szczególności w sezonie grzewczym. Szczegółowe informacje na temat kampanii znajdują się na stronach  Komendy Miejskiej PSP  w Kielcach oraz Komendy Głównej PSP.

Równocześnie przypominamy, że miasto realizuje od ubiegłego roku Program ochrony mieszkańców Kielc przed zatruciami tlenkiem węgla „STOP DLA CZADU”. Program adresowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Kielce. Udział w nim jest dobrowolny i polega na zamontowaniu czujników tlenku węgla w budynkach /lokalach/ mieszkalnych, w których używane są urządzenia grzewcze z otwartą komorą spalania. Czujniki tlenku węgla były i będą rozprowadzane, instalowane i uruchamiane przez strażników miejskich. Finansowanie programu odbywa się w całości ze środków własnych miasta Kielce. Przedsięwzięcie realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przy współpracy z Miejskim Zarządem Budynków, Spółdzielniami Mieszkaniowymi i Komendą Miejską Państwowej Straży  Pożarnej w Kielcach. Ruszyła już realizacja drugiej edycji programu „Stop dla czadu”. Zgłoszenia do 30 czerwca br. przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Budżet Obywatelski

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym