ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce UEFA EURO U21 Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Festiwal i warsztaty tańca w KTT

13-04-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Po raz 17 w Kielcach odbywa się Festiwal Tańca. To wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń kulturalnych nie tylko naszego miasta, ale śmiało można powiedzieć, że i kraju. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie, jakie towarzyszy sztandarowej imprezie organizowanej przez Kielecki Teatr Tańca. Nie inaczej jest w bieżącym roku, czego doskonałym przykładem mogła być frekwencja podczas dwóch spektakli granych już na dużej scenie KTT. Mowa o „Pasji” i „Alicji w Krainie Czarów” w choreografii Elżbiety i Grzegorza Pańtaków. Ale to nie wszystko co znalazło się w programie festiwalu, bo przed nami swoista uczta dla oczu i uszu czyli dwa duże bloki pełne tańca. Obok prezentacji w ramach organizowanego po raz trzeci Konkursu Teatrów Tańca zobaczymy też spektakle m.in. Grupy baletowej Zofii Czechlewskiej czy Sopockiego Teatru Tańca.

A na finał, w sobotę 29 kwietnia, obejrzymy ponownie spektakl zatytułowany „Alicja w KrainieCzarów”. Festiwalowi towarzyszą Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego. Co roku ich organizatorzy zapraszają do współpracy uznanych pedagogów, którzy w Kielcach są kolejny raz, bądź tych, którzy zajęcia w ramach warsztatów poprowadzą po raz pierwszy.

Zajęcia poprowadzą m.in. Jean Claude Marignale, Stacy Boeddeker, Ira Nadia Kodiche, a także Elżbieta Pańtak, Małgorzata Ziółkowska, Anna Budnicka i Grzegorz Pańtak. A obok contemporary jazz reprezentowane będą takie style jak np. hip – hop, modern dance fusion, broadway jazz, salsa jazz, modern jazz czy wreszcie klasyczny jazz.

Warsztaty kierowane są nie tylko do tych, którzy przygodę z tańcem rozpoczynają, ale też do osób, dla których taniec jest sposobem na życie.

Warsztaty, na które można się jeszcze zapisać potrwają od czwartku  27 do niedzieli 30 kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym