ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Święto Kielc Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Komunikat w sprawie odkomarzania na terenie miasta

02-06-2017

Urząd Miasta Kielce informuje, że nie przewiduje przeprowadzania akcji odkomarzania na terenie miasta w 2017 r. Z uwagi na specyfikę Miasta i pobór wód z utworów geologicznych pod Miastem wystąpiłaby realna groźba wprowadzenia związków chemicznych do wód podziemnych. Ponadto środki chemiczne nie działają w sposób wybiórczy tylko na komary, lecz także na pozostałe owady. Prawdopodobne zmniejszenie liczby owadów skutkować będzie zmniejszeniem populacji ptaków. Udokumentowane są także przypadki zabicia pszczelich rodzin w związku z użytymi środkami chemicznymi do walki z komarami. Biorąc pod uwagę fakt, że dużą część Miasta stanowią tereny obejmujące różne formy ochrony terenu użycie środków chemicznych do odkomarzania stanowi zagrożenie dla gatunków priorytetowych dla UE.

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym