Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Kalendarz wydarzeń

Pokaż/ukryj kalendarz

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Od dziś przerwy w dostawie ciepłej wody

10-07-2017

Od najbliższego poniedziałku, 10 lipca nastąpi dwutygodniowa przerwa w dostawach ciepłej wody dla północnych osiedli Kielc. - Przepraszamy naszych odbiorców za niedogodności, ale z powodów technologicznych nie da się ich uniknąć - mówi Anna Niedzielska z MPEC.

 

Na utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy osiedli Świętokrzyskie, Na Stoku, Słoneczne Wzgórze, Nowy Bocianek oraz Uroczysko, którzy od poniedziałku 10 lipca do niedzieli 23 lipca br. nie będą mieli ciepłej wody. Przerwa jest konieczna, aby włączyć nowy odcinek przebudowywanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sieci magistralnej, dzięki której ogrzewane są północne osiedla Kielc. Spółka skończyła realizację pierwszego zadania w ramach tej inwestycji - odcinek od przepompowni przy ul. Warszawskiej 108 do ul. Górny Szydłówek.

 

- Serdecznie przepraszamy naszych Odbiorców za utrudnienia. Jednak technologicznie nie da się ich uniknąć, ani skrócić. Prace będą prowadzone 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Takie są ustalenia MPEC z wykonawcą inwestycji, do części przygotowań i zakończenia operacji będą włączeni także pracownicy spółki - wyjaśnia Anna Niedzielska, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach.

 

 

Między 10 a 23 lipca br. pojawią się także  czasowe utrudnienia związane z reorganizacją ruchu na ul. Konopnickiej (wyjazd z Bocianka na ul. Warszawską) oraz łącznikiem między Warszawską a osiedlem, tuż za przystankiem autobusowym.

 

MPEC rozstrzygnęło także przetarg na przebudowę kolejnego odcinka sieci magistralnej – od ul. Górny Szydłówek do stacji paliw Statoil. Wykonawca zostanie wprowadzony na plac budowy do końca lipca. Przebudowa sieci ciepłowniczej tzw. magistrali wschód jest największą inwestycja ciepłowniczą realizowaną przez spółkę od kilkunastu lat. Z wybudowanej w latach 70-tych, zawodnej już sieci magistralnej Wschód, w ciepło i ciepłą wodę zasilane są budynki w osiedlach Bocianek i Nowy Bocianek, Szydłówek, Uroczysko I i II, Słoneczne Wzgórze, Świętokrzyskie i Na Stoku.

lista aktualności
Budżet Obywatelski
Idea Kielce
Lato W Mieście 2017
Lato w Mieście 2017
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

  Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym