Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Święto Kielc Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Kalendarz wydarzeń

Pokaż/ukryj kalendarz

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

W lipcu przerwy w dostawie ciepłej wody

05-06-2017

W drugiej połowie lipca MPEC planuje przerwę w dostawach ciepłej wody dla północnych osiedli Kielc. - Przepraszamy naszych odbiorców za niedogodności, ale z powodów technologicznych przerwa jest konieczna – mówi Anna Niedzielska z MPEC.

 

Na utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy osiedli Świętokrzyskie, Na Stoku, Słoneczne Wzgórze, Nowy Bocianek oraz Uroczysko II, którzy od poniedziałku 10 lipca do niedzieli 23 lipca br. nie będą mieli ciepłej wody. Przerwa jest konieczna, aby włączyć nowy odcinek przebudowywanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sieci magistralnej. Latem spółka zakończy realizację pierwszego zadania w ramach tej inwestycji - odcinek od przepompowni przy ul. Warszawskiej 108 do ul. Górny Szydłówek. Przebudowa sieci magistralnej jest konieczna dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw ciepła dla tej części miasta. - Zdajemy sobie sprawę z utrudnień i serdecznie przepraszamy za nie naszych Odbiorców. Niestety technologicznie nie da się ich uniknąć. Informujemy o przerwie w dostawach ciepłej wody z takim wyprzedzeniem licząc na to, że mieszkańcom tych osiedli łatwiej będzie przygotować się do niedogodności - wyjaśnia Anna Niedzielska, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach. Prace przy połączeniu nowej sieci ciepłowniczej ze starą będą prowadzone 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Takie są ustalenia MPEC z wykonawcą inwestycji, do części przygotowań i zakończenia operacji będą włączeni także pracownicy spółki.

 

MPEC ogłosiło również przetarg na 2 i 3 zadanie w ramach tej inwestycji, tj. przebudowę kolejnego odcinka aż do stacji paliw Statoil. Oferty będą przyjmowane do 12 czerwca br. - Zgodnie z przygotowanym harmonogramem prace przy 2 i 3 zadaniu chcielibyśmy zacząć w połowie tego roku i zakończyć jesienią przyszłego. Będą one wykonywane w większości w pasie drogowym, głównie na trawnikach i chodnikach wzdłuż ul. Warszawskiej. Wówczas pozostanie do realizacji już tylko fragment sieci magistralnej, który przechodzi pod ul. Bpa Jaworskiego do komory, która jest już na terenie osiedla Na Stoku – dodaje A. Niedzielska.

 

Przebudowa sieci ciepłowniczej tzw. magistrali wschód jest największą inwestycją ciepłowniczą realizowaną przez spółkę od kilkunastu lat. Z wybudowanej w latach 70-tych, zawodnej już sieci magistralnej Wschód, w ciepło i ciepłą wodę zasilane są budynki w osiedlach Bocianek i Nowy Bocianek, Szydłówek, Uroczysko I i II, Słoneczne Wzgórze, Świętokrzyskie i Na Stoku.

lista aktualności
Budżet Obywatelski
Idea Kielce
Lato W Mieście 2017
Lato w Mieście 2017
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

  Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym