ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Kielce stawiają na szkolnictwo zawodowe

30-06-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Zespół Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Sikorskiego i Zespół Szkół Zawodowych nr 3,  już od września br. rozpoczną kształcenie uczniów w branży metalowej i mechanicznej pod patronatem kilku dużych firm z regionu.

To realizacja projektu stworzonego przez Centrum Kształcenia Praktycznego a dotyczącego stworzenia możliwości kształcenia w branżach notujących deficyt pracowników.

Warto wspomnieć, że wsparcie dla uczniów będzie miało konkretny wymiar. To przede wszystkim praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne realizowane pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Najlepsi uczniowie otrzymają na koniec roku szkolnego jednorazowe stypendia finansowe lub rzeczowe od firm patronackich oraz oferty pracy w firmach uczestniczących w programie. Już dzisiaj zarządy sześciu przedsiębiorstw zagwarantowały ponad 20 takich miejsc.

Uczestnictwo w programie to również wymierne korzyści dla szkół. W Zespole Szkół Mechanicznych obok doposażenia pracowni to także podpisanie umów partnerskich na dłuższy okres czasu. Współpraca z firmami z lokalnego rynku pracy pozwoli też na uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.

Pomysł utworzenia klas patronackich już przynosi wymierne efekty, jakim są nowe projekty organizacyjne, dzięki którym w obu szkołach przybędzie dodatkowo kilka oddziałów.

Wspomniany projekt nie jest jedynym realizowanym przy wsparciu Centrum Kształcenia Praktycznego. Bowiem najważniejsza jest budowa siedziby CKP, w której docelowo znajdzie się miejsce na kilkanaście pracowni (m.in. mechatroniczną, robotyki, spawalniczą ze stołami plazmowymi, elektroniki czy elektrotechniki). Obiekt powstanie przy ulicy Łódzkiej. Pierwsi uczniowie będą mogli skorzystać z nowej placówki już pod koniec 2019 roku.

Budowa Kieleckiego Centrum Kształcenia Praktycznego na rzecz wzrostu gospodarczego regionu świętokrzyskiego wspólfinansowana będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Działania 6.6 "Infrastruktura Edukacyjna i szkoleniowa - ZIT KOF".

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym