Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Kalendarz wydarzeń

Pokaż/ukryj kalendarz

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Kielce stawiają na szkolnictwo zawodowe

30-06-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

 

Zespół Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Sikorskiego i Zespół Szkół Zawodowych nr 3,  już od września br. rozpoczną kształcenie uczniów w branży metalowej i mechanicznej pod patronatem kilku dużych firm z regionu.

To realizacja projektu stworzonego przez Centrum Kształcenia Praktycznego a dotyczącego stworzenia możliwości kształcenia w branżach notujących deficyt pracowników.

 

Warto wspomnieć, że wsparcie dla uczniów będzie miało konkretny wymiar. To przede wszystkim praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne realizowane pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Najlepsi uczniowie otrzymają na koniec roku szkolnego jednorazowe stypendia finansowe lub rzeczowe od firm patronackich oraz oferty pracy w firmach uczestniczących w programie. Już dzisiaj zarządy sześciu przedsiębiorstw zagwarantowały ponad 20 takich miejsc.

 

Uczestnictwo w programie to również wymierne korzyści dla szkół. W Zespole Szkół Mechanicznych obok doposażenia pracowni to także podpisanie umów partnerskich na dłuższy okres czasu. Współpraca z firmami z lokalnego rynku pracy pozwoli też na uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.

 

Pomysł utworzenia klas patronackich już przynosi wymierne efekty, jakim są nowe projekty organizacyjne, dzięki którym w obu szkołach przybędzie dodatkowo kilka oddziałów.

Wspomniany projekt nie jest jedynym realizowanym przy wsparciu Centrum Kształcenia Praktycznego. Bowiem najważniejsza jest budowa siedziby CKP, w której docelowo znajdzie się miejsce na kilkanaście pracowni (m.in. mechatroniczną, robotyki, spawalniczą ze stołami plazmowymi, elektroniki czy elektrotechniki). Obiekt powstanie przy ulicy Łódzkiej. Pierwsi uczniowie będą mogli skorzystać z nowej placówki już pod koniec 2019 roku.

 

Budowa Kieleckiego Centrum Kształcenia Praktycznego na rzecz wzrostu gospodarczego regionu świętokrzyskiego wspólfinansowana będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Działania 6.6 "Infrastruktura Edukacyjna i szkoleniowa - ZIT KOF".

 

lista aktualności
Budżet Obywatelski
Idea Kielce
Lato W Mieście 2017
Lato w Mieście 2017
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

  Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym