ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Twoja krew darem życia

10-07-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Krew to lek, którego nie można niczym zastąpić, dlatego Honorowi Dawcy Krwi są potrzebni przez cały rok. Jednak latem zapotrzebowanie na krew ulega znacznemu zwiększeniu. Jest to spowodowane migracją dawców i częstszymi wypadkami drogowymi oraz brakiem uczniów szkół, którzy w ciągu roku regularnie oddają krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zaprasza do podzielenia się tym bezcennym darem życia.

Dawcą może zostać osoba zdrowa, która ukończyła 18 lat, posiada odpowiednią wagę ciała (powyżej 50 kg), nie chorowała na żółtaczkę, kiłę czy inne choroby przewlekłe wymagające przyjmowania leków na stałe, a w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonywanego zabiegu operacyjnego, tatuażu czy przekłucia uszu.

Mieszkańcy Kielc oraz województwa świętokrzyskiego mogą oddać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz w oddziałach terenowych w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i Skarżysku Kamiennej. Natomiast stałe akcje poboru krwi są prowadzone w Busku Zdroju oraz Starachowicach.

Więcej informacji jak zostać dawcą oraz na temat aktualnych stanów magazynowych poszczególnych grup krwi można znaleźć na stronie  www.rckik-kielce.com.pl

Zapraszamy również do zapoznania się z ideą ogólnopolskiej kampanii społecznej "Twoja krew, moje życie", w której uczestniczy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach (www.twojakrew.pl)

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017