ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Już wkrótce wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

11-07-2017

Już wkrótce - w dniach od 5 do 13 sierpnia odbędzie się XXXVII Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, a jej tegoroczne hasło to "Z Maryją nieśmy światu Chrystusa". - W tym roku pielgrzymka jest niejako zobligowana wydarzeniami 100 rocznicy objawień w Fatimie oraz 140-leciem objawień w Gietrzwałdzie. Chcemy przez te 8 dni rozważać tajemnice objawień Matki Bożej i modlić się za wszystkie kraje i kontynenty- mówił podczas konferencji prasowej ks. Jacek Iwan, kierownik Pielgrzymki.

Jak co roku pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia o godzinie 6:00 spod kolegiaty w Wiślicy. Weźmie w niej udział 13 grup z różnych dekanatów oznaczonych przypisanymi kolorami. W tym roku czternastą grupą będzie Grupa Papieska, zwana grupą duchową. Zaproszeni są do niej wszystkie osoby chore, cierpiące oraz te, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć fizycznie udziału w pielgrzymce, a chciałyby wesprzeć duchowo pątników. Swój udział w pielgrzymce zapowiedział także Ordynariusz Diecezji Kielckiej Biskup Jan Piotrowski.

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału mogą zapisać się poprzez formularze zgłoszeniowe dostępne w parafiach lub podczas trwania pielgrzymki. Więcej informacji na temat XXXVII Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę można znaleźć na profilu facebook’owym pod nazwą "Kielecka Piesza Pielgrzymka".

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym