ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Kielecki uniwersytet cieszy się popularnością

13-07-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Ponad 9 tysięcy kandydatów zarejestrowało się na studia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. To dwa razy więcej niż uczelnia będzie mogła przyjąć na 48 oferowanych kierunków studiów. Największą popularnością cieszy się kierunek lekarski, na który na jedno miejsce przypada aż 28 chętnych. Na drugim miejscu znalazła się dietetyka (7,9), kosmetologia (7,6) oraz kryminologia stosowana (6,1). Jak się okazuje blisko połowa przyszłych studentów to osoby pochodzące spoza województwa świętokrzyskiego. Wielu chcących przestąpić próg kieleckiej uczelni to mieszkańcy województwa mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Tegoroczni kandydaci to także obywatele zagraniczni. Wśród nich znaleźli się m.in. Białorusini, Ukraińcy, Hiszpanie, Niemcy, Szwedzi czy Irlandczycy. Do 21 lipca zarejestrowani kandydaci mają czas, by dostarczyć do uczelni dokumenty. Na tej podstawie dzień później uniwersytet będzie mógł rozpocząć rekrutację dodatkową.

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym