ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Kielczanka na WantedDesign w Nowym Jorku

13-07-2017

Maria Juchnowska pochodząca z Kielc artystka i projektantka w maju była jedyną Polką, która zaprezentowała swoje prace na prestiżowej wystawie designerskiej WantedDesign w Nowym Jorku. Jej udział w Wanted Design w Nowym Jorku był możliwy m.in. dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kielce i Kieleckiego Centrum Kultury.

Maria Juchnowska (rocznik '85) ukończyła studia na Wydziale Ceramiki i Szkła na ASP we Wrocławiu. W 2011 r. otrzymała stypendium MKiDZN "Młoda Polska" na dokończenie studiów w Sztokholmie, które sfinalizowała w 2011. W latach 2012-2014 pracowała jako Learning Assistant i Visitor Experience Assistant w Tate Modern i Tate Britain w Londynie. W 2014 rozpoczęła pracę̨ jako koordynator artystyczny w Trafo Kunsthall w Asker, Oslo w Norwegii. W 2010 roku artystka założyła Mari JJ Design, które zajmuje się projektowaniem ceramiki użytkowej oraz biżuterii artystycznej wykonywanej z porcelany. Realizuje wystawy artystyczne i designerskie ceramiki, na które składają się instalacje artystyczne, rzeźba ceramiczna oraz performance. Artystka brała udział w wystawach indywidualnych i grupowych w Nowym Jorku, Londynie, Liverpoolu, Berlinie, Frankfurcie, Sztokholmie, Bergen, Atenach, Tunisie. Jest członkiem Norweskiej Norske Kunsthandverkere.

Wywiad z Marią Juchnowską pod adresem:

ksiazki.onet.pl/projekty-polskiej-artystki-budza-zainteresowanie-na-calym-swiecie/qvhf54

(źródło: Onet Kultura)

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym