ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

IDK zaprasza na warsztaty "Amulet Miejski"

14-07-2017

Pracownia Własnoręczni i Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu Ślady. Warsztaty dla dorosłych Amulet Miejski odbędą się 22 lipca w godz. 11.00 - 13.00.

Tym razem uczestnicy spotkania postarają się zatopić swój Ślad w żywicy, tworząc współczesny amulet. Warsztaty będą polegały na wykonaniu dekoracji tworzonej z żywicy dwuskładnikowej, w której zatopione zostaną przyniesione przez uczestników własne drobiazgi (nie większe niż 1cm), znalezione w mieście, tj. kamyki, rośliny, kawałki dróg, murów, fragmenty urządzeń itp. Następnie poznamy technikę mocowania wykonanych amuletów, tak by można je było nosić jak biżuterię.

Magia amuletu towarzyszyła nam od zawsze. Minerałom o konkretnych kolorach przypisywano działanie ochronne lub przynoszące powodzenie. Amulet zaklina los ale również wyraża przynależność do konkretnej grupy, określa status w społeczności. Ozdoby tego rodzaju zazwyczaj są tworzone z rzeczy występujących na danym terenie np. z piór, kamieni, roślin czy szlachetnych metali. Różnice w dostępie do tego rodzaju bogactw przekładają się na odmienność w wyglądzie dekoracji i sposobie ich tworzenia. Dlatego na warsztatach uczestnicy stworzą współczesne amulety odwzorowujące otoczenie.

Ilość miejsc: 15. Obowiązują zapisy na sekretariat Wzgórza Zamkowego tel. 41 367 68 01 (pon.- pt. w godz. 8:00-16:00).

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym