ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Akcja Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Można już składać wnioski w ramach programu Rodzina 500+

02-08-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Można już składać wnioski o świadczenie w ramach kolejnej edycji programu Rodzina 500+. W ciągu pierwszego dnia drogą elektroniczną do działu Świadczeń Rodzinnych w kieleckim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie wpłynęło ich blisko 80, a w formie papierowej 220. W całym ubiegłym roku świadczenia z tego tytułu w Kielcach pobierało ponad 11,5 tysiąca osób.

W tej edycji wprowadzone zostały trzy ważne zmiany dotyczące osób samotnie wychowujących dzieci, które prowadzą działalność gospodarczą czy wreszcie tych, które utraciły dochód.

Warto pamiętać, że świadczenie w ramach Rodzina 500+ wypłacane jest nie tylko osobom z dwójką, trójką czy większą ilością dzieci. W określonych sytuacjach przysługuje też osobom wychowującym tylko jedno dziecko. Decyduje o tym wyłącznie kryterium dochodowe.

Wnioski o świadczenie w ramach programu Rodzina 500+ można składać do końca października elektronicznie m.in. poprzez platformę ePUAP czy bankowość elektroniczną oraz w formie papierowej. Te ostatnie w Kielcach przyjmowane są w godzinach od 8 do 17 w Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPR-u przy ulicy Bodzentyńskiej 32/40. Do końca września przyjmowane będą też w innych placówkach MOPR, m.in. przy ul. Studziennej, Naruszewicza, Hożej czy Wesołej.

Dodatkowo od 1 sierpnia przyjmowane są również wnioski o zasiłki rodzinne. Pozwoli to rodzicom na oszczędność czasu i złożenie obu dokumentów równocześnie.

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym