Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Kalendarz wydarzeń

Pokaż/ukryj kalendarz

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

IV Kielecki Piknik Geologiczny

06-09-2017

Geopark Kielce zaprasza na IV Kielecki Piknik Geologiczny, który odbywać się będzie pod hasłem "EKO brzmi geologicznie". Impreza odbędzie się w niedzielę, 17 września, w godzinach od 14.00 do 18.00.  W ramach Pikniku w Centrum Geoedukacji i jego otoczeniu na odwiedzających czekać będą stanowiska warsztatowe, gdzie poprzez naukę i zabawę  będzie można zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi ochrony środowiska przyrodniczego.  Impreza skierowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, począwszy od dzieci, poprzez młodzież i osoby dorosłe.

 

Tegoroczna edycja Pikniku Geologicznego to ukłon w stronę ekologii i natury w połączeniu z zagadnieniami dotyczącymi geologii i paleontologii Gór Świętokrzyskich. Dla naszych gości przygotowujemy mnóstwo atrakcji o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym - informuje Michał Poros, Kierownik Centrum Geoedukacji.

 

W programie IV Pikniku Geologicznego znajdzie się wiele kreatywnych zabaw edukacyjnych, m.in. warsztaty budowania dewońskiej rafy koralowej  z materiałów pozyskanych z recyklingu, projektowania paleo-odznak na plastrach drewna czy konstruowania wielkiego modelu trylobita z materiałów recyklingowych. Ponadto na gości czekać będą plansze edukacyjne „Zdobądź eko skillsy”, gdzie dopasowując odpowiednią skamieniałość czy ślady prehistorycznych zwierzą, będzie można otrzymać  tzw. „eko skills”.  Przewiduje się też rozgranie geologicznej rozgrywki na wielkoformatowej planszy, gdzie zespół graczy, poruszając się specjalnymi pionkami - badaczami przeszłości, będzie miał okazję zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości Ziemi: odpowiadając na pytania quizowe lub realizując określone zadania, kształtujące wiedzę merytoryczną spostrzegawczość i  koordynację ruchową.

 

Prócz warsztatów plenerowych wiele atrakcji na odwiedzających czekać będzie w obiekcie, będą to m.in. warsztaty szlifowania skał czy obserwacji skamieniałości pod mikroskopem. Dodatkowa przewidziana jest również strefa Geo-Malucha,  gdzie najmłodsi uczestnicy Pikniku będą  mogli wziąć grach i zabawach o charakterze edukacyjnym. Tradycyjnie otwarta dla zwiedzających będzie część ekspozycyjna Centrum Geoedukacji, czyli Galeria Ziemi z Kinem 5D.

 

Impreza będzie miała charakter otwarty, wstęp bezpłatny na wszystkie atrakcje. Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Kieleckim Pikniku Geologicznym - zaprasza Michał Poros.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach Kieleckich Dni Energii.

lista aktualności
Budżet Obywatelski
Idea Kielce
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

  Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym