ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

13-09-2017

KPT przygotowuje się do wielkiej inwestycji. Powstanie najnowocześniejszy w kraju inkubator technologiczny Będzie mieć ponad 14 tys. mkw. powierzchni, 6 kondygnacji, przestrzeń coworkingową oraz strefę sportowo-rekreacyjną. Kielecki Park Technologiczny przygotowuje się do kolejnej ważnej inwestycji, budowy najnowocześniejszego w kraju inkubatora.

California Inc., bo taką nazwę będzie mieć nowy obiekt, ma być miejscem w głównej mierze dedykowanym start-upom, młodym firmom z innowacyjnymi pomysłami. KPT był animatorem projektu Platformy Startowej TechnoparkBiznesHub, który w krótkim czasie pokazał, że przedsiębiorczych ludzi nie brakuje. Ale by mogli się rozwijać, potrzebne jest sprzyjające otoczenie i przestrzeń na nieograniczoną kreatywność. - Światową stolicą technologii, unikatowym środowiskiem dla tworzenia innowacji jest słynna Dolina Krzemowa w amerykańskim stanie Kalifornia, stąd pomysł na nazwę nowego inkubatora, bo Park stawia dziś właśnie na start-upy i dalszy rozwój ekosystemu biznesowego – tłumaczy Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.  Dodaje, że projekt doskonale wpisuje się w plany związane z inwestycją Miejskiego Zarządu Dróg - połączeniem skrzyżowania ulic Zagnańskiej i Witosa z ul. Olszewskiego, a w kolejnym etapie z ul. Hubalczyków. Inkubator California stanąć ma w bezpośrednim sąsiedztwie ronda, które powstanie u zbiegu ulic Olszewskiego i Witosa.

Będzie mieć ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych oraz sześć kondygnacji wraz z podziemnym parkingiem dla ponad 200 samochodów. Co ważne, obiekt ma być wielofunkcyjny, a także ekologiczny, wybudowany z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii z zakresu architektury, budownictwa oraz zarządzania nieruchomością. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji - konferencyjna, coworkingowa i mentoringowa, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Część budynku przeznaczona będzie dla funduszy inwestycyjnych działających w otoczeniu okołobiznesowym. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną. – Chcemy zaoferować nową jakość i przyciągnąć do Kielc tzw. klasę kreatywną skupiającą przede wszystkim młodych ludzi, którzy będą pracowali nad nowymi technologiami. W dalszym ciągu realizujemy przyjętą przez nas strategię  budowy efektu skali, tzn. kumulacji w jednym miejscu jak największej liczby firm wykorzystujących wiedzę do kreowania nowych usług i produktów. To wywoła efekt synergii, który przełoży się na dynamiczne powstawanie innowacyjnych firm, a tym samym tworzenie nowych miejsc pracy - mówi Szymon Mazurkiewicz.

Koszt inwestycji to blisko 60 mln zł. Będzie stanowić zaplecze dla budowy w Kielcach kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar. - Podjęliśmy już starania, aby projekt został uwzględniony w Kontrakcie Terytorialnym Województwa Świętokrzyskiego. Liczymy się z tym, że realizacja tak ambitnego przedsięwzięcia związanego z budową bazy laboratoryjno-badawczej GUM przyczyni się do powstawania nowych firm, z których większość stanowić będą start-upy technologiczne, co jest zgodne z koncepcją rozwoju KPT - tłumaczy dyrektor KPT.

Gotowa jest wstępna wizualizacja koncepcji. Jeszcze w tym miesiącu wydana ma zostać decyzja o warunkach zabudowy. Zaraz potem ruszą prace nad projektem budowlano-wykonawczym. Budowa rozpocznie się pod koniec 2018 roku i potrwa dwa lata. - Nie zapominamy też o tzw. części przemysłowej Parku. Uzbrajamy kolejne tereny inwestycyjne i sukcesywnie realizujemy założony przez nas cel, jakim jest stworzenie w tej części miasta wielofunkcyjnej dzielnicy biznesowej - dodaje Szymon Mazurkiewicz.

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym