ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

"Kieleckie Dni Energii"

15-09-2017

Prezydent Miasta Kielce wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  zapraszają na organizowane po raz pierwszy w naszym mieście „Kieleckie Dni Energii”. Dziś zapraszamy na Plac Wolności w godzinach od 10.00 do 17.00, gdzie przewidziane są liczne zabawy, gry, konkursy oraz warsztaty z zakresu efektywności energetycznej.  Na drugi dzień (16 września) zaplanowane są bezpłatne warsztaty dla mieszkańców w Muzeum Zabawek i Zabawy - Apteka wyobraźni (godz. 11.00 i 12.00) oraz Energetycznym Centrum Nauki (godz.13.00 i 14.00)

W pierwszym dniu tego wydarzenia  będzie okazja do zapoznania się z ekologicznymi rozwiązaniami dotyczącymi transportu, organizatorzy przygotowali dla małych i dużych mieszkańców miasta wiele atrakcji. m.in. prezentacje pojazdów elektrycznych w tym: BMW i Toyota, prezentacje autobusu hybrydowego komunikacji miejskiej, autobus edukacyjno-demonstracyjny KAPE, „Zielone Kino” zasilane energią wytworzoną przy użyciu mięśni, Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej, przedstawienie teatralne „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”, warsztaty na których między innymi dowiemy się jak długo świeciła pierwsza żarówka? Czy możemy odnaleźć prąd w cytrynie albo ziemniaku? Przez cały dzień na przygotowanych stoiskach czekają dla najmłodszych do rozwiązania krzyżówki, labirynty, zagadki oraz wiele innych gier, quizów i zabawy z energią.

Drugi dzień Kieleckich Dni Energii, 16 września (sobota) poświęcony będzie bezpłatnym warsztatom, w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz w Aptece Wyobraźni - Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. W programie spotkań m.in.  odkrywanie mechanizmu działania drewnianych zabawek, prezentacje multimedialne, konkursy z nagrodami, a także gry i zabawy dzięki którym dowiemy się czy żarówka powstała przed czy po okularach? Czy da się samodzielnie zbudować żarówkę? W jaki sposób zbudować obwód elektryczny, aby nie doprowadzić do zwarcia? Co może być przewodnikiem a co izolatorem? Warsztaty będą odbywać się w określonych godzinach w ECN godz. 13.00 i 14.00, Apteka Wyobraźni godz. 11.00 i 12.00, obowiązuje wcześniejsza rejestracja miejsc.

Wydarzenie towarzyszące:  Geopark Kielce zaprasza na GEO-EKO-PIKNIK w dniu 17 września od 14.00 do 18.00 na terenie Centrum Geoedukacji w ramach którego przeprowadzone zostaną gry i zabawy nawiązujące do szeroko pojętej geologii i ekologii.

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym