Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Kalendarz wydarzeń

Pokaż/ukryj kalendarz

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Ostatni etap przygotowań do budowy CKP

14-09-2017

"Trwające ponad rok przygotowania do rozpoczęcia budowy Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach zostały ukończone. Dzięki nim zebraliśmy kompletną dokumentację aplikacyjną umożliwiającą dofinansowanie inwestycji, polegającej na utworzeniu i wyposażeniu najnowocześniejszej placówki kształcenia zawodowego w regionie" - informuje Dominik Kraska, Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach.

 

Wniosek o dofinansowanie projektu pn.: Budowa Kieleckiego Centrum Kształcenia Praktycznego na rzecz wzrostu gospodarczego regionu świętokrzyskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-20, Oś Priorytetowa 6  – Rozwój miast, Działanie 6.6 Infrastruktura edukacyjna i szkoleniowa – ZIT KOF, podpisany przez  Zastępcę Prezydenta Miasta Kielce Tadeusza Sayora, został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Tym samym,  dofinansowanie o wartości ponad 30 mln złotych, które zostanie przyznane po pozytywnej ocenie, pozwoli sfinansować zarówno budowę infrastruktury, zagospodarowanie terenu wokół Centrum, jak również wyposażenie pracowni do praktycznej nauki zawodu w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

 

Zgodnie z projektami architektonicznymi przy ulicy Łódzkiej w Kielcach powstanie ośrodek kształcenia składający  się z trzech połączonych budynków, tj.  trzykondygnacyjnego budynku dydaktycznego, dwukondygnacyjnego budynku administracyjnego oraz jednokondygnacyjnego zespołu pracowni do nauki zawodu. Kształcenie będzie odbywało się w następujących kierunkach: mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, mechanik precyzyjny, mechanik – monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających, w tym CNC, mechatronik, ślusarz, blacharz, spawacz, tokarz, frezer, szlifierz, informatyk.

 

Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wybór generalnego wykonawcy odpowiedzialnego za budowę Centrum, który zgodnie z założeniami ukończy inwestycję pod koniec 2019 r. Wtedy też uczniowie kieleckich szkół zawodowych oraz osoby dorosłe będą mogły kształcić się w zawodach, na które zgłaszają zapotrzebowanie świętokrzyscy przedsiębiorcy.

 

lista aktualności
Budżet Obywatelski
Idea Kielce
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

  Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym