ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Ostatni etap przygotowań do budowy CKP

14-09-2017

"Trwające ponad rok przygotowania do rozpoczęcia budowy Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach zostały ukończone. Dzięki nim zebraliśmy kompletną dokumentację aplikacyjną umożliwiającą dofinansowanie inwestycji, polegającej na utworzeniu i wyposażeniu najnowocześniejszej placówki kształcenia zawodowego w regionie" - informuje Dominik Kraska, Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach.

Wniosek o dofinansowanie projektu pn.: Budowa Kieleckiego Centrum Kształcenia Praktycznego na rzecz wzrostu gospodarczego regionu świętokrzyskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-20, Oś Priorytetowa 6  – Rozwój miast, Działanie 6.6 Infrastruktura edukacyjna i szkoleniowa – ZIT KOF, podpisany przez  Zastępcę Prezydenta Miasta Kielce Tadeusza Sayora, został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Tym samym,  dofinansowanie o wartości ponad 30 mln złotych, które zostanie przyznane po pozytywnej ocenie, pozwoli sfinansować zarówno budowę infrastruktury, zagospodarowanie terenu wokół Centrum, jak również wyposażenie pracowni do praktycznej nauki zawodu w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Zgodnie z projektami architektonicznymi przy ulicy Łódzkiej w Kielcach powstanie ośrodek kształcenia składający  się z trzech połączonych budynków, tj.  trzykondygnacyjnego budynku dydaktycznego, dwukondygnacyjnego budynku administracyjnego oraz jednokondygnacyjnego zespołu pracowni do nauki zawodu. Kształcenie będzie odbywało się w następujących kierunkach: mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, mechanik precyzyjny, mechanik – monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających, w tym CNC, mechatronik, ślusarz, blacharz, spawacz, tokarz, frezer, szlifierz, informatyk.

Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wybór generalnego wykonawcy odpowiedzialnego za budowę Centrum, który zgodnie z założeniami ukończy inwestycję pod koniec 2019 r. Wtedy też uczniowie kieleckich szkół zawodowych oraz osoby dorosłe będą mogły kształcić się w zawodach, na które zgłaszają zapotrzebowanie świętokrzyscy przedsiębiorcy.

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym