ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

13-10-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Podczas uroczystości, za swoje osiągnięcia oraz wyjątkowe zaangażowanie w pracę, uhonorowanych zostało niemal 300 kieleckich pedagogów. Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, podkreślił, że przed nauczycielami kolejny rok wyzwań.

Za zasługi na rzecz oświaty 20 osób zostało uhonorowanych, przyznawanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, srebrnymi i brązowymi Krzyżami Zasługi. Wręczając odznaczenia wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i senator Krzysztof Słoń, podkreślali, że zawód nauczyciela to codzienny trud włożony nie tylko w przekazywanie wiedzy ale także, kształtowanie postaw i wychowywanie kolejnych pokoleń.

Podczas uroczystości kilkadziesiąt osób zostało uhonorowanych za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych. Odznaczono ich złotymi, srebrnymi i brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę. Przyznane zostały ponadto medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagrody Kuratora.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej jako co roku przyznane także zostały Nagrody Prezydenta Kielc pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. To dla nas szczególne wyróżnienie, mówili uhonorowani nauczyciele. Podkreślali, jak wielką pasją jest dla nich ta praca. Nagrodami Prezydenta Kielc uhonorowano w tym roku niemal 140 osób.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetniły występy uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym