ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Kampania Białej Wstążki Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Wizualizacja -...
wizualizacja

Kielce dołączyły do programu Mieszkanie Plus

10-11-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Uroczystość podpisania listu intencyjnego o współpracy w ramach programu Mieszkanie Plus pomiędzy miastem Kielce a Krajowym Zasobem Nieruchomości odbyła się dziś w ratuszu. W spotkaniu wziąłudział m.in. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Umowę podpisali: ze strony miasta Kielce z-ca Prezydenta Kielc Czesław Gruszewski ze strony Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasz Tomala pełnomocnik ds. organizacji KZN.

Kielce dołączyły do programu Mieszkanie Plus od razu z projektem całego, dobrze skomponowanego i funkcjonalnego osiedla mogącego stanowić wizytówkę miasta.  W otoczeniu zieleni, w sąsiedztwie innych osiedli mieszkaniowych powstanie zespół 5 budynków według koncepcji wypracowanej przez miasto w dialogu z  Grupą Aktywistów Nowy Czarnów reprezentującą mieszkańców  sąsiedniego osiedla.

Zgodnie z opracowaną koncepcją, na części działki przy ulicy Lecha o powierzchni 13 tys. m2, powstanie 5 budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą i małą architekturą: drogami wewnętrznymi, parkingami, ciągiem spacerowym, placem zabaw. W pięciokondygnacyjnych budynkach wyposażonych w windy, dostępnych dla osób niepełnosprawnych, powstanie 155 mieszkań 2, 3 i 4 pokojowych o powierzchni od 38 do 64 m2. Wszystkie mieszkania mają balkony lub tarasy oraz przynależne komórki lokatorskie. W podpiwniczeniach czterech budynków zlokalizowano 58 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

-  Myślimy kompleksowo o całym mieście dlatego zaoferowaliśmy jako pierwszy samorząd w Polsce realizację całego osiedla z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Liczymy na to, że program Mieszkanie Plus da miastu impuls rozwoju i wyznaczy standard zagospodarowania dla wielu firm deweloperskich  funkcjonujących w mieście. To nie będzie konkurencja dla naszego KTBS - po prostu osoby, które nie mają środków na partycypację będą mogły skorzystać z programu Mieszkanie Plus - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

- Kielce zaproponowały wysoką jakość zagospodarowania i połączyły to z wielowymiarowym podejściem do rozwiązania zarówno kwestii mieszkaniowych jak i zwiększania funkcjonalności przestrzeni miejskiej. Nowe osiedle nie tylko wkomponuje się w zieleń miejską, ale będzie też okazją do urządzenia zielonegoterenu rekreacyjnego dla wszystkich mieszkańców dzielnicy. Czekamy na takie projekty, które już na etapie wstępnej oceny wyglądają tak obiecująco i mają wysokie walory urbanistyczne - podkreślił wiceminister Tomasz Żuchowski.

Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus są realizowane na zasadach rynkowych. Mieszkania, które powstaną we wskazanych przez gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, niższymi niż rynkowe, dostępnymi dla rodzin na lokalnym rynku mieszkaniowym.

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571