Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Inteligentne Miasto Przyszłości. Trzecia edycja Startup Weekend Kielce.

23-11-2017

W dniach 8-10 grudnia w Kieleckim Parku Technologicznym odbędzie się kolejna edycja Startup Weekend Kielce. Hasło przewodnie to Smart City. Uczestnicy będą pracować nad rozwiązaniami wspierającymi miasta i ich mieszkańców. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Kielce.


Kielecki Park Technologiczny, podobnie jak Urząd Miasta Kielce oraz Instytut Dizajnu, od samego początku wspiera przedsięwzięcie. Celem wydarzenia jest dopracowanie, zweryfikowanie pomysłów oraz wyłonienie tych z największym potencjałem. To 54-godzinne, wyjątkowe w formie, swoiste „warsztaty”, podczas których wszyscy chętni mogą zaprezentować swój pomysł na innowacyjny biznes i poddać go ocenie specjalistów. Nad najciekawszymi propozycjami przez równe 54 godziny (to niezmienny na całym świecie ściśle określony czas, charakterystyczny dla startup weekendów) pracują kilkuosobowe zespoły pod okiem mentorów. Ich grono tworzą specjaliści i liderzy branży, którzy na kieleckie wydarzenie przyjeżdżają praktycznie z całej Polski.

 

- Zdecydowaliśmy się na kolejną odsłonę ogólnoświatowej inicjatywy Startup Weekend w Kielcach, bo poprzednie edycje odniosły duży sukces (również na szczeblu ogólnopolskim). Udało nam się zaangażować lokalnych pomysłodawców, sprowadzić wiele osób z różnych części kraju. Tym razem zdecydowaliśmy się skupić na tematyce Smart City, która jest niewątpliwie bardzo ogólną i dynamicznie rozwijającym się  segmentem rozwoju każdego miasta, któremu zależy na polepszaniu jakości życia ich mieszkańcom. Dużo inicjatyw dzieje się na wyższym szczeblu instytucji z sektora publicznego. Nam zależy by dać każdemu mieszkańcowi szansę na rozwój swojego pomysłu, który można zastosować w naszym czy innym mieście. Pomysł, który może nadać impakt na rozwój miast przyszłości – mówi Maciej Balasiński, jeden z organizatorów SW Kielce.


Jak podkreśla Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, Park jest naturalnym środowiskiem dla rozwoju startupów, dlatego instytucja już po raz trzeci została partnerem i gospodarzem SW Kielce. – Liczę na to, że Kielce zaznaczą się na startupowej mapie Europy – mówi Szymon Mazurkiewicz.


Z ramienia Miasta Kielce, współorganizatora imprezy, w konferencji uczestniczyła Anita Lagierska, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta, która podkreśliła, jak ważnym elementem dla rozwoju miasta jest inwestowanie w młodych i zdolnych ludzi. Zaznaczyła, że tegoroczna, trzecia już edycja Startup Weekend Kielce, jest szczególnie ciekawa, gdyż odnosi się do tematyki smart city, z kręgu której wiele rozwiązań w mieście jest realizowanych (MSIP, Idea Kielce).


- Zapraszamy wszystkie osoby, które mają pomysły jak usprawnić funkcjonowanie miast i przekuć je w zarabiający biznes. Będą z nami specjaliści, którzy pomogą w budowaniu modeli biznesowych, tworzeniu prototypów, powiedzą jak wejść na rynek. Inni uczestnicy wydarzenia pomogą zrealizować pomysł w finalną koncepcję, a wszystko w jeden weekend – zachęca Maciej Balasiński.


Trwa rejestracja na SW Kielce. Bilety są do nabycia poprzez stronę: http://bit.ly/3SWKielce.

 

lista aktualności
Budżet Obywatelski
Idea Kielce
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym