ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Inteligentne Miasto Przyszłości. Trzecia edycja Startup Weekend Kielce.

23-11-2017

W dniach 8-10 grudnia w Kieleckim Parku Technologicznym odbędzie się kolejna edycja Startup Weekend Kielce. Hasło przewodnie to Smart City. Uczestnicy będą pracować nad rozwiązaniami wspierającymi miasta i ich mieszkańców. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Kielce.

Kielecki Park Technologiczny, podobnie jak Urząd Miasta Kielce oraz Instytut Dizajnu, od samego początku wspiera przedsięwzięcie. Celem wydarzenia jest dopracowanie, zweryfikowanie pomysłów oraz wyłonienie tych z największym potencjałem. To 54-godzinne, wyjątkowe w formie, swoiste „warsztaty”, podczas których wszyscy chętni mogą zaprezentować swój pomysł na innowacyjny biznes i poddać go ocenie specjalistów. Nad najciekawszymi propozycjami przez równe 54 godziny (to niezmienny na całym świecie ściśle określony czas, charakterystyczny dla startup weekendów) pracują kilkuosobowe zespoły pod okiem mentorów. Ich grono tworzą specjaliści i liderzy branży, którzy na kieleckie wydarzenie przyjeżdżają praktycznie z całej Polski.

- Zdecydowaliśmy się na kolejną odsłonę ogólnoświatowej inicjatywy Startup Weekend w Kielcach, bo poprzednie edycje odniosły duży sukces (również na szczeblu ogólnopolskim). Udało nam się zaangażować lokalnych pomysłodawców, sprowadzić wiele osób z różnych części kraju. Tym razem zdecydowaliśmy się skupić na tematyce Smart City, która jest niewątpliwie bardzo ogólną i dynamicznie rozwijającym się  segmentem rozwoju każdego miasta, któremu zależy na polepszaniu jakości życia ich mieszkańcom. Dużo inicjatyw dzieje się na wyższym szczeblu instytucji z sektora publicznego. Nam zależy by dać każdemu mieszkańcowi szansę na rozwój swojego pomysłu, który można zastosować w naszym czy innym mieście. Pomysł, który może nadać impakt na rozwój miast przyszłości – mówi Maciej Balasiński, jeden z organizatorów SW Kielce.

Jak podkreśla Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, Park jest naturalnym środowiskiem dla rozwoju startupów, dlatego instytucja już po raz trzeci została partnerem i gospodarzem SW Kielce. – Liczę na to, że Kielce zaznaczą się na startupowej mapie Europy – mówi Szymon Mazurkiewicz.

Z ramienia Miasta Kielce, współorganizatora imprezy, w konferencji uczestniczyła Anita Lagierska, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta, która podkreśliła, jak ważnym elementem dla rozwoju miasta jest inwestowanie w młodych i zdolnych ludzi. Zaznaczyła, że tegoroczna, trzecia już edycja Startup Weekend Kielce, jest szczególnie ciekawa, gdyż odnosi się do tematyki smart city, z kręgu której wiele rozwiązań w mieście jest realizowanych (MSIP, Idea Kielce).

- Zapraszamy wszystkie osoby, które mają pomysły jak usprawnić funkcjonowanie miast i przekuć je w zarabiający biznes. Będą z nami specjaliści, którzy pomogą w budowaniu modeli biznesowych, tworzeniu prototypów, powiedzą jak wejść na rynek. Inni uczestnicy wydarzenia pomogą zrealizować pomysł w finalną koncepcję, a wszystko w jeden weekend – zachęca Maciej Balasiński.

Trwa rejestracja na SW Kielce. Bilety są do nabycia poprzez stronę: http://bit.ly/3SWKielce.

Budżet Obywatelski