ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Choinka rozbłysła na Rynku

06-12-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Mikołaj ze słodyczami, grupy dzieci oraz tych wszystkich, którzy w mijającym roku grzecznie się sprawowali, a teraz oczekiwali na prezenty oraz rozświetlenie choinki na Rynku - to znak, że do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej. Punktualnie o 16.00 choinka rozbłysła tysiącem światełek, które specjalnym pilotem włączył uroczyście Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc w towarzystwie Dariusza Kozaka przewodniczącego Rady Miasta oraz dzieci kieleckich szkół. Grupa ze Szkoły Podstawowej nr 15 miała specjalnie zmieniony plan lekcji, aby mogła przyjść na uroczystość. W świąteczny klimat wprowadzali wszystkich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, którzy śpiewali kolędy i pastorałki. Na Rynku oraz obok pomnika Henryka Sienkiewicza pojawiły się świecące anioły i nowe oświetlenie ledowe.  Po raz pierwszy w tym roku ustawiono świetlną „Bramę Świętokrzyską”. Udekorowane zostały m.in. ulice Sienkiewicza, Jana Pawła II, Plac Panny Marii i Warszawska do IX Wieków Kielc.

Budżet Obywatelski