Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

KPT wchodzi w branżę e-sportową. Już w styczniu 2018 odbędzie się KPT Game CUP

01-12-2017

KPT wchodzi w branżę e-sportową. Już w styczniu 2018 odbędzie się pierwsza edycja KPT Game CUP! Pierwsza edycja turnieju e-gamingowego odbędzie się już w styczniu 2018 w Kieleckim Parku Technologicznym. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie branżą e-sportową, nie tylko w naszym kraju. Rejestracja na wydarzenie właśnie wystartowała.

 

- Obserwujemy panujące obecnie na całym świecie trendy związane z rosnącym zainteresowaniem branżą e-sportową. Dlatego Kielecki Park Technologiczny podjął się organizacji pierwszej edycji turnieju KPT Game CUP w Counter Strike: Global Offensive - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT. Według danych magazynu Forbes, Polska na arenie międzynarodowej jest dziś jednym z wiodących rynków pod względem rozwoju e-sportu. Liczbę graczy w Polsce szacuje się na dwa miliony osób. Statystyczny e-sportowiec jest między 18. a 24. rokiem życia. Jak podaje magazyn Komputer Świat, Counter Strike: Global Offensive to jedna z najpopularniejszych gier online’owych na świecie. Każdego miesiąca gra w nią ponad 10 mln ludzi. Zmagania najlepszych drużyn są oglądane przez setki tysięcy osób.

 

- Coraz częściej wychodzimy poza definicję samego Parku. Przygotowując zupełnie nowe inicjatywy. Tym razem angażujemy się w branżę e-sportową, która stanowi ofertę przede wszystkim dla młodych ludzi. Chcemy ją popularyzować w mieście. Rozważamy budowę własnej drużyny, która brałaby udział w krajowych i międzynarodowych turniejach - mówi Szymon Mazurkiewicz i podkreśla, że KPT to głównie młode firmy, z których większość wywodzi się z branży IT. - Może w przyszłości uda nam się zrealizować przedsięwzięcia, które pozwolą na przyciągnięcie tu firm, które zajmują się programowaniem gier komputerowych - dodaje dyrektor. Podczas wydarzenia wykorzystany zostanie najnowocześniejszy sprzęt mieszczący się w Centrum Kompetencji ICT. Projekt ma charakter pilotażowy. Docelowo Park chce organizować dwa turnieje w roku. - Budujemy markę, która będzie rozpoznawalna. Z każdą następną edycją pula nagród będzie większa - kontynuuje Szymon Mazurkiewicz.

 

Do turnieju KPT Game CUP mogą zgłosić się 5-osobowe drużyny. Wiek uczestników to  minimum 13 lat. Rozgrywki odbywać się będą w systemie drabinki turniejowej. Do fazy eliminacyjnej, rozgrywanej wyłącznie online, będzie mogło zgłosić się maksymalnie 64 drużyny. Po zakończeniu eliminacji, do ćwierćfinałów awansuje 8 drużyn. Ćwierćfinały, półfinały i finał pierwszej edycji turnieju będą rozgrywane w KPT w dniach 20-21.01.2018. Dodatkowo w turnieju będzie mogła uczestniczyć widownia, czyli inni fani CS’a, którzy nie zdecydowali się na wzięcie udziału w turnieju. Innymi atrakcjami dla amatorów gier komputerowych będzie możliwość sprawdzenie własnych umiejętności w przygotowanych do tego strefach dla gości. Strefa Retro, miejsce gdzie z pewnością coś dla siebie znajdą fani kultowych gier oraz strefa „Free To Play”, w której na każdym ze stanowisk odwiedzający  będzie mógł spróbować swoich sił we współczesnej popularnej grze.

 

Dla dwóch najlepszych drużyn i najlepszego gracza turnieju  przewidziana jest nagroda pieniężna. Pula nagród to 5 tys. zł.

 

Udział w turnieju jest bezpłatny, natomiast bilety dla odwiedzających turniej KPT GAME CUP będą dostępne w sprzedaży online od 03.01.2018 r do wyczerpania puli biletów. Będzie można je kupić poprzez stronę: www.kptgamecup.pl.

 

Odwiedzającym może być osoba która ukończyła 13. rok życia i posiada zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Przy wejściu odwiedzający musi okazać się dokumentem zawierającym zdjęcie i datę urodzenia oraz przedstawić pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Cena biletu to 20 zł. Jeden bilet uprawnia do wstępu na wydarzenie w obu dniach turniejowych - 20 i 21. Stycznia 2018 r.

 

Rejestracja na stronie: www.kptgamecup.pl

lista aktualności
Budżet Obywatelski
Idea Kielce
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym