Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Finał 3 edycji projektu "MAMA TATA I JA" w Instytucie Dizajnu

06-12-2017

Kolejna 3 już edycja projektu pn. „Teatr, Mama, Tata i Ja”, realizowanego przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, miała swój finał 6 grudnia w dniu Świętego Mikołaja. Pięknym prezentem dla dzieci, których rodzice na co dzień przebywają w zakładzie karnym, była możliwość spotykania się z nimi poza murami aresztu. To właśnie dla osadzonych w kieleckim Areszcie Śledczym oraz ich rodzin poświęcony był cykl warsztatów artystycznych. Jego uczestnicy wspólnie oglądali spektakle, brali udział w warsztatach plastycznych, wokalno-ruchowych, muzycznych, prowadzonych przez aktorów, zajęciach terapeutycznych oraz spotkaniach przy stole, podczas których dzieci zadawały często trudne pytania.

 

Projekt ma na celu budowanie więzi i pogłębianie relacji osadzonych z dziećmi, którzy na co dzień nie mogą uczestniczyć w ich wychowaniu.  Jego pomysłodawcą  były kieleckie służby więzienne, do których obowiązków należy resocjalizacja skazanych. W projekcie uczestniczyło 9 rodzin, 3 kobiety, 6 mężczyzn i 16 dzieci w wieku od 3 do 17 oraz ich opiekunowie. Warunkiem uczestnictwa w projekcie było to, że skazanie ma charakter półotwarty, a także wyrok przewiduje niewysokie wymiary pozbawienia wolności oraz skazani wykazują  prawidłowe zachowanie w zakładzie karnym i poza nim.

 

Comiesięczne spotkania osadzonych z dziećmi zostały upamiętnione na fotografiach, które wykonali kieleccy fotograficy ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Twórców Fotoklub. Ekspozycję, w formie okręgu, zaprezentowano jako drogę z wieloma kierunkami, którymi w przyszłości mogą podążać skazani wraz ze swoimi rodzinami. Wystawę,  około 40 zdjęć, będzie można oglądać bezpłatnie do końca grudnia 2017 w Instytucie Dizajnu na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach.

 

Na realizację projektu „Kubuś” otrzymał 37 tysięcy złotych przyznanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad projektem objął prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

 

lista aktualności
Budżet Obywatelski
Idea Kielce
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym