ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Kobiety z energią w Energetycznym Centrum Nauki KPT. Zimowe SOS

06-12-2017

Na kolejne spotkanie z cyklu „Kobiety z energią” zaprasza już 8 grudnia br. Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Tym razem panie dowiedzą się jak zadbać o skórę zimą.

- Minusowe temperatury, wiatr, śnieg, mróz. Zimą nasza cera jest szczególnie narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne. Staje się nadmiernie wysuszona oraz traci wodę. Jak pielęgnować cerę w okresie zimowym, a w szczególności te partie, które są bezpośrednio wystawione na czynniki zewnętrzne? Podczas naszego spotkania o tym, jak w prosty sposób zadbać o skórę dłoni i twarzy szczególnie w okresie, gdy termometry odnotowują niską temperaturę opowie Dorota Łatasiewicz, indywidualny doradca do spraw pielęgnacji cery i wizażu, instruktor jogi, bodybalance i bodypump. Na jednej z chętnych pań wykona zabieg „Satynowe dłonie” oraz „Satynowe usta” – zachęca Karolina Cieślik z ECN. Dodaje, że spotkania „Kobiety z energią” od samego początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. – Odwiedzają nas panie w różnym wieku. Takie, które oprócz informacji pomagających im na co dzień dbać o siebie, chcą po prostu dobrze się bawić. Spędzić czas w miłej atmosferze, z dala od codziennych obowiązków – kontynuuje Karolina Cieślik. Podkreśla, że piątkowy wieczór poświęcony będzie nie tylko pielęgnacji zewnętrznej. - Tego dnia zadbamy również o naszą równowagę wewnętrzną podczas krótkich zajęć jogi. Jak wiadomo, grudzień to czas intensywnych przygotowań do Świąt, zakupowe szaleństwo i ciągły pośpiech, dlatego aby nieco zwolnić tempa, wyciszyć się i zrelaksować nasza prelegent Dorota Łatasiewicz poprowadzi pół godzinną sesję jogi zakończoną relaksacją. Tym razem szpilki zostawiamy w domu i prosimy, aby Panie założyły wygodny ubiór, najlepiej sportowy, a także zabrały ze sobą maty, koce lub ręczniki – dodaje Karolina Cieślik.

Jak zwykle wieczór uzupełni wspólne eksperymentowanie w laboratorium pod okiem specjalistów. Uczestniczki własnoręcznie wykonanają kosmetyki - regeneracyjne, ochronne, nawilżające czy też do bardzo suchej lub wrażliwej skóry kremy do rąk. Kremy zawierać będą między innymi takie składniki, jak masło Shea, olejek różany, allantoin, gliceryna i olejek kokosowy. Będą mogły również dobrać kompozycje zapachowe. Wykonane przez siebie kosmetyki zabiorą ze sobą do domów.

Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia o godz. 18:00. Bilety w cenie 20 zł można kupić przez stronę bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Liczba miejsc ograniczona.

Budżet Obywatelski