ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

"Kwiat Podola" w Kielcach

17-01-2018

"Kwiat Podola" - zespół artystyczny z partnerskiego miasta Winnica na Ukrainie, po raz kolejny  odwiedzi  nasze miasto. Młodzież przyjedzie na zaproszenie prezydenta Wojciecha Lubawskiego i 20 stycznia o godzinie 16.30 wystąpi w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w ramach cyklu „Koncertów prezydenckich”. Koncert uświetni występ zasłużonej artystki Ukrainy - Swietłany Babicz. Wstęp na koncert jest wolny.

Przypomnijmy, że "Kwiat Podola" powstał na przełomie 2011 i 2012 roku, dzięki zacieśnianiu współpracy między Kielcami, a Winnicą. Śpiewa w nim 30 młodych artystów. Członkami chóru są uczniowie - słuchacze Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej prowadzonej przez Konfederację Polaków Podola, jedną z kilkunastu polskich organizacji, działających w Winnicy.   Chłopcy i dziewczęta z chóru "Kwiat Podola" podkreślają, jak chętnie do nas przyjeżdżają. A goszczą w Kielcach m.in. na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej latem i zimą, na takim jak ten styczniowy- koncertach kolęd i pastorałek.   Pamiątką pobytu w Kielcach będą dla młodych winniczan nie tylko upominki od Urzędu Miasta, ale też na pewno wspomnienie kolejnego ciepłego przyjęcia przez kielecką publiczność.  Koncert w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego odbędzie się  pod patronatem Prezydenta Kielc oraz Prezesa Konfederacji Polaków Podola. Winnica od sześćdziesięciu lat jest naszym miastem partnerskim.

Budżet Obywatelski

Newsletter Miasta Kielce

Najciekawsze informacje z życia naszego Miasta
co 2 tygodnie na Twoim mailu!

Zapraszamy do zapisania się na stronie
www.invest.kielce.pl
(na dole strony)

Więcej nie pokazuj tego okna