ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Droga do samodzielności. Mieszkania treningowe w Kielcach

11-01-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Odnowione, przestronne mieszkanie to miejsce, gdzie młodzi ludzie, opuszczający różne placówki opiekuńczo-wychowawcze lub rodziny zastępcze, mogą uczyć się samodzielności. Takie mieszkanie treningowe uruchomiono w centrum Kielc.  Miasto przystosowało lokal przy wsparciu środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Na ponad 65 metrach kwadratowych jest pokój dzienny z aneksem kuchennym, dwie sypialnie, łazienka i przedpokój. Mieszkanie treningowe przeznaczone jest dla czterech dorosłych wychowanków pieczy zastępczej. Obecnie mieszkają tu trzy dziewczęta. Modernizacja lokalu to jedno, a to co najważniejsze, to szansa na sprawdzenie się z radzeniem sobie w życiu na własny rachunek. To zadanie prowadzone jest w ramach projektu Akademia Samodzielności, realizowanego przez MOPR w partnerstwie ze stowarzyszeniem „PROREW”, a współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy projektu po pół roku będą mogli wrócić do poprzednich placówek lub przejść do mieszkań chronionych i dalej się usamodzielniać. Kolejne mieszkanie treningowe, które ma być oddane do użytku jeszcze w styczniu, będzie przeznaczone dla matek z dziećmi, które opuszczają placówki wsparcia.

Budżet Obywatelski

Newsletter Miasta Kielce

Najciekawsze informacje z życia naszego Miasta
co 2 tygodnie na Twoim mailu!

Zapraszamy do zapisania się na stronie
www.invest.kielce.pl
(na dole strony)

Więcej nie pokazuj tego okna