ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

40 milionów na rozbudowę Wydziału Lekarskiego UJK

12-01-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach będzie realizował  kolejne inwestycje. Chodzi o rozbudowę Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. W ramach projektu badawczego pod nazwą  „MEDPAT” zostaną m.in. doposażone zakłady naukowe w sprzęt do badań z zakresu ochrony zdrowia.

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UJK cieszy się dużym zainteresowaniem studentów,  co powoduje, że brakuje miejsc na prowadzanie zajęć. Obecnie na medycznych kierunkach nauczania - przeszło 140 nauczycieli akademickich kształci niemal 2700  studentów.  Dzięki rozbudowie istniejący kompleks zostanie powiększony o kolejne pomieszczenia dydaktyczne.

Do tej pory dzięki realizacji programów takich jak MEDIC czy MEDREH uczelnia zmodernizowała i wyposażyła między innymi pracownie dydaktyczne i diagnostyczne potrzebne do nauki pielęgniarstwa, położnictwa czy fizjologii oraz obiekty naukowo - badawcze. Zakupione zostały mobilne stymulatory pacjenta oraz  stymulator ambulansu.

Koszt realizacji inwestycji wynosi prawie 40 mln złotych.  Unijne dofinansowanie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, to przeszło 34 mln złotych. Rozpoczęcie prac zaplanowano w tym roku. Potrwają  do połowy 2021 roku

Budżet Obywatelski

Newsletter Miasta Kielce

Najciekawsze informacje z życia naszego Miasta
co 2 tygodnie na Twoim mailu!

Zapraszamy do zapisania się na stronie
www.invest.kielce.pl
(na dole strony)

Więcej nie pokazuj tego okna