ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Zima w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Więcej udogodnień z aplikacją Karty Dużej Rodziny

07-02-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Rośnie oferta dedykowana posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Członkowie rodzin, w których jest co najmniej troje dzieci mogą skorzystać obecnie także ze zniżek za pomocą specjalnej aplikacji  dostępnej na telefonie. Wystarczy złożyć do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach wniosek o wydanie karty elektronicznej. Na  podany adres e-mailowy otrzyma login oraz link, z którego można pobrać aplikacje.  Dzięki programowi, za sprawą funkcji geolokalizacji, można sprawdzić, gdzie w pobliżu znajdują się instytucje oferujące zniżki.

Rożnego rodzaju bonusy oferują w ramach programów - rządowego i samorządowego dla rodzin wielodzietnych m.in. ośrodki kultury i rozrywki, placówki wypoczynkowe, hotele czy gospodarstwa agroturystyczne. Kielczanie mogą np. korzystać z Karty Dużej Rodziny w miejskich instytucjach kultury i na basenach czy bezpłatne. Karta uprawnia do otrzymania biletu na bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla trzeciego i kolejnego dziecka.

Szczegółowe informacje oraz wykaz partnerów dostępne są na stronach:  www.rodzina.gov.pl, www.mopr.kielce.pl

W Kielcach uprawnienia do posiadania  Karty Dużej Rodziny na koniec ubiegłego roku miało 1655 rodzin. Wydano 8500 kart dla ich członków rodzin. Rocznie z budżetu miasta przeznaczane jest na ten cel około 1 miliona złotych.

Budżet Obywatelski
Zima w Mieście 2018