ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Zima w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Zagłosuj na Kielce

14-02-2018

Miasto Kielce bierze udział w konkursie Zdrowy Samorząd ogłoszonym przez redakcje PortalSamorzadowy.pl oraz RynekZdrowia.pl. Zagłosować można tu: KONKURS

Głównym celem Konkursu jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej skuteczny realizują – między innymi w ramach programów polityki zdrowotnej – zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych schorzeń i/lub ich czynników ryzyka. Głosowanie potrwa do 1 marca (do godz. 12).

Miasto Kielce zostało nominowane w konkursie za realizację następujących programów:

1.Program szczepień przeciw grypie. Corocznie w okresie od września do marca szczepieni są mieszkańcy Kielc od 55. roku życia, zakwalifikowani do programu przez lekarzy. Szczepienia wykonywane są przez 16 realizatorów w 34 punktach szczepień na terenie miasta. Każda z osób biorących udział w programie dobrowolnie wyraża chęć uczestnictwa, podpisując oświadczenie. W 2017 r. Kielczanie szczepieni byli szczepionką czterowalentną.

2.Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych. Szczepione były wszystkie nowo narodzone dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Kielce w 3., 5. i po ukończeniu 12. miesiąca życia. Obecnie program kontynuowany jest tylko u dzieci, które urodziły się przed 1.01.2017 r.

Budżet Obywatelski
Zima w Mieście 2018