ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

XVIII Festiwal Tańca Kielce 2018

12-04-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na XVIII Festiwal Tańca Kielce 2018.  Do 29 kwietnia widzowie, będą mieli szansę uczestniczyć w następujących tanecznych spektaklach i wydarzeniach:

11.04.2018 r. o godz. 18.00 na Dużej Scenie KTT  wystąpi  Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark w spektaklu "Fast Food Foot",  w choreografii Anny Piotrowskiej Polska Sieć Tańca. Czas trwania spektaklu to 70 minut. Projekt realizowany w ramach współpracy Polskiej Sieci Tańca.

12.04.2018 r.  o godz. 20.00 na Małej  Scenie KTT zaprezentuje się, przy wparciu Art Stations Foundation , Anna Nowicka w spektaklu swojej   choreografii „Raw Light’’  Czas trwania spektaklu to 60 minut. Projekt realizowany w ramach współpracy Polskiej Sieci Tańca. Kielecki Teatr Tańca natomiast przedstawi 20 minutowe widowisko w chorografii Karoliny Garbacik "FRAGMENT/AKCJA".

14.04.2018 r. od godz. 16.00 na Dużej Scenie KTT odbywać się będą pokazy  konkursowe, IV edycji  Konkursu Teatrów Tańca.

15.04.2018 r. o godz. 18.00 na Dużej Scenie KTT  odbywać się będzie Gala IV Konkursu Teatrów Tańca oraz zostanie zaprezentowany spektakl taneczny w chorografii Izabeli Zawadzkiej pt. "Giselle. Akt I". Czas trwania spektaklu to 30 minut - uwaga zawiera sceny nagości.

Nowohuckie Centrum Kultury przedstawi zaś propozycje „Płaczki” Grupa Wokół Centrum,  w choreografii Agaty Moląg.  Czas trwania spektaklu to 60 minut.  Projekt realizowany w ramach współpracy Polskiej Sieci Tańca.

19.04.2018 r.  o godz. 20.30 na Dużej Scenie zostanie zaprezentowany spektakl  Kieleckiego Teatru Tańca pt. „Zobacz Jazz. Hymn of Life & Golden Ages” w choreografii Jean Claude Marignale Mister Dynamite oraz Jean Charles Zambo JoYsS. Czas trwania spektaklu to 120 minut.

20.04.2018 r. o godz. 20.30 na Dużej Scenie KTT odbywać się będzie Wieczór Różnych Narodów - czas trwania 70 minut, a w nim:

- Trupa Tango- tango argentyńskie - choreografia Paweł Cheda
- Rada Bogusławka -  taniec brzucha
- Rada Dance Art -  khaleegy- taniec perski, taniec ze skrzydłami Izydy- choreografia Rada Bogusławska
- Anna Mendak - guajiras-taniec flamenco - taniec orientalny
- Łucja Krasińska - tientos, alegrias - choreografia Pastora Galvano
- Romana Agnel - taniec hinduski - choreografia M.K.Saroja
- Cracovia Danza -  taniec z wachlarzami - choreografia Romana Agnel

Natomiast swoją chorografię w spektaklu "Carme(n)Love" zaprezentuje tancerka- solistka, a także kierownik baletu w Kieleckim Teatrze Tańca -   Małgorzata Ziółkowska. Czas trwania spektaklu to 30 minut.

21.04.2018 r. o godz. 20.30 na Dużej Scenie KTT widzowie będą mieli szansę zobaczyć trzy kolejno następujące po sobie propozycje:

1. Lubelski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl pt. „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”, w choreografii Simone Sandroni. Czas trwania spektaklu to 60 minut. Projekt realizowany w ramach współpracy Polskiej Sieci Tańca.

2. Wojciech Mochniej i Iris Heitzinger w spektaklu „UJĘ(CI)” Czas trwania to 10 minut. Choreografia - Wojciech Mochniej.

3. Anna Piotrowska i Joanna Chitruszko  w spektaklu „PRZY PRZY hedonistyczna uprzykrzona historia przyjemności”. Czas trwania to 40 minut. Choreografia -  Anna Piotrowska.

29.04.2018 r. na zakończenie festiwalu w przypadający na ten dzień - Międzynarodowy Dzień Tańca, na Dużej  Scenie KTT o godz. 19.00, zostanie zaprezentowane widowisko taneczne pt. "Sideways Rain'", w choreografii Guilherme Botelho.  Czas trwania spektaklu to  60 minut- uwaga zawiera sceny nagości.

Nieodpłatna Pomoc Prawna