Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Ruszyła kampania "Rowerowy Maj"

07-05-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

7 maja ruszyła w Kielcach Kampania „Rowerowy Maj 2018 adresowana do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych oraz pracowników szkół podstawowych i przedszkoli. Do akcji zgłosiło się 8 kieleckich placówek (5 przedszkoli i 3 szkoły podstawowe).

 

- Bardzo się cieszę, ze Kielce znalazły się na liście 30 miast biorących udział w kampanii. To wspaniała inicjatywa zapoczątkowana przez miasto Gdańsk, która zgodnie z założeniem organizatorów - promuje zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. – mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Jazda rowerem to nie tylko przyjemność. To także dbanie o swoją kondycję fizyczną, to możliwość spędzania czasu na powietrzu, ale także alternatywny dla samochodowego, ekologiczny model komunikacji, który daje największą swobodę poruszania się. Jazda rowerem daje niezależność i uczy odpowiedzialności. Pozwala lepiej poznać i inaczej spojrzeć na nasze piękne miasto, odkryć je na nowo z innej perspektywy- dodaje.


W ramach Kampanii liczone będą aktywne podróże do szkoły lub przedszkola odbyte w dniach od 7 do 30 maja br. Aktywne podróże to przejazdy rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, itp. W przypadku dalszych odległości, można połączyć podróże komunikacją miejską lub samochodem z aktywnymi podróżami na ostatnim odcinku, którego długość nie powinna być krótsza niż 200 m. Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w Kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostają nagrodzeni. Najlepsza szkoła podstawowa otrzyma 5 tys. złotych, a najlepsze przedszkole -  3 tys. zł. Nagrody główne dla najbardziej rowerowej szkoły i przedszkola zostaną rozdane podczas rodzinnego pikniku w Parku Miejskim w Kielcach 9 czerwca.

 

Szczegóły na stronie internetowej akcji.

 

Kielce maja ponad 50 km infrastruktury dedykowanej tylko rowerzystom, w wakacje zostaną oddane  do użytku kolejne 2 km.  Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy ścieżek rowerowych na terenie Kielc w ramach wspólnego projektu z gminami: Chęciny, Daleszyce, Górno, Masłów, Piekoszów, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk, z którymi tworzymy Kielecki Obszaru Funkcjonalny. Budowa będzie współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Łącznie powstanie 40 km nowy dróg rowerowych, w tym 12 km na terenie Kielc. Kolejne kilometry infrastruktury dla rowerzystów będą sukcesywnie powstawać w ramach prowadzonych i przygotowywanych projektów drogowych. W tym roku miasto zamontowało dodatkowo 30 nowych stojaków rowerowych zapewniających ponad 200 miejsc do parkowania rowerów przy kieleckich szkołach.

 

lista aktualności
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Sportowy Turniej Miast i Gmin
Sportowy Turniej Miast i Gmin
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym