ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Przerwa w dostawach ciepłej wody dla północy Kielc - od 23 lipca br.

10-05-2018

Na przełom lipca i sierpnia planowana jest przerwa w dostawach ciepłej wody dla północnych osiedli Kielc. MPEC - tak jak w ubiegłym roku - włączy do sieci przebudowywany fragment sieci magistrali wschód. Po ukończeniu inwestycji mieszkańcy północy Kielc będą mieli zapewnione bezpieczeństwo dostaw ciepła. Prawie na ukończeniu są prace przy realizacji II i III zadania w ramach przebudowy sieci magistrali wschód - największej od kilkunastu lat inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej  w Kielcach. Prace są wykonywane na ponad 700 metrach ciepłociągu 2xDN600, między ul. Górny Szydłówek a stacją paliw u zbiegu ul. Warszawskiej i bpa. Jaworskiego. To bardzo trudne, wymagające precyzji prace na mocno uzbrojonym terenie. Dodatkowo operacje na tak dużych średnicach są trudne ze względu na ciężar rur.

- Tam gdzie pozwalają na to względy techniczne sieć jest przenoszona w pas zieleni przydrogowej, poza tereny prywatne. Wykonawca wykorzystuje sprzyjającą pogodę i postęp prac jest bardzo duży, na niektórych fragmentach już odtworzono, a właściwie wybudowano na nowo chodniki - wyjaśnia Anna Niedzielska, rzecznik kieleckiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Przeniesienie sieci ciepłowniczej w pas drogowy wiąże się z ograniczeniem ruchu pieszego i kołowego - to obecnie odczuwane przez kielczan utrudnienia. W czasie wakacji cały nowo wybudowany odcinek będzie włączony do eksploatowanej sieci, co oznacza dwutygodniową przerwę w dostawach ciepłej wody dla mieszkańców północnych osiedli Kielc.

- Zgodnie z przyjętym z wykonawcą harmonogramem rozpoczęcie tych prac jest zaplanowane na 23 lipca br. Od tego momentu, aż do podłączenia i wznowienia dostaw, wszystkie roboty będą prowadzone systemie ciągłym tj. 24 h/dobę 7 dni w tygodniu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z przerwami w dostawach, jednak nie jesteśmy ich w stanie uniknąć - dodaje A. Niedzielska.

MPEC wykorzysta przerwę technologiczną również na przebudowę sieci pod ul. Warszawską, dostarczającej ciepło dla budynków w osiedlu Uroczysko.  Magistrala Wschód przy ul. Warszawskiej w ostatnich latach była najbardziej awaryjnym fragmentem sieci ciepłowniczej w Kielcach, dodatkowo położonym w większości na gruntach prywatnych. Zarząd MPEC planował przebudowę od 2013, prace rozpoczęto w 2016 roku. Pierwsze trzy z czterech zadań, na które podzielono realizację inwestycji, to koszt rzędu prawie 7 mln. zł netto, finansowany przez Spółkę w całości ze środków własnych. Ukończenie przebudowy jest planowane na 2019 rok.

Sportowy Turniej Miast i Gmin
Nieodpłatna Pomoc Prawna