ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

„Paweł Pierściński w obiektywach przyjaciół”

15-05-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

W bieżącym roku mija 40 lat od chwili założenia przez Pawła Pierścińskiego Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików i rok od śmierci tego wybitnego artysty malującego rzeczywistość za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego, zarazem „ojca” „Kieleckiej Szkoły Krajobrazu”.
Z tej okazji w Biurze Wystaw Artystycznych odbył się wernisaż, na którym zaprezentowano portrety Pawła Pierścińskiego. Pamiątkowe fotografie, będące wielokrotnie kadrami z życia mistrza, uchwycone zostały obiektywami innych wybitnych twórców, m.in. Andrzeja Borysa, Michała Cały, Waldemara Jamy, Jana Spałwana, Andrzeja Pęczalskiego, Jerzego Piątka i wielu, wielu innych. Cześć zdjęć pochodzi z bogatego archiwum  kieleckiego BWA, a część to prace przekazane przez kieleckich artystów.
Wydarzenie zgromadziło liczne grono znajomych, przyjaciół i wielbicieli twórczości Pawła Pierścińskiego, a także jego rodzinę.
Wystawę zatytułowaną „Paweł Pierściński w obiektywie przyjaciół” należy obejrzeć i trzeba się spieszyć, bowiem będzie ona eksponowana w galerii „Górnej” tylko do 25 maja br.

Sportowy Turniej Miast i Gmin
Nieodpłatna Pomoc Prawna