ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Kielce dla Syrii - ruszyła akcja charytatywna

28-05-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Miasto Kielce rozpoczęło kampanię społeczną „Kielce dla Syrii”. Jej inicjatorem jest prezydent Wojciech Lubawski.

Akcja ma charakter charytatywny, a jej głównym celem jest zebranie środków finansowych na zorganizowanie kolonii oraz turnusów wyciszenia połączonych z programami terapeutycznymi, a także pomocy edukacyjnej dla syryjskich dzieci i młodzieży - ofiar wojny.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski, ks. dr hab. Waldemar Cisło, prof. UKSW - reprezentujący papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. dr Stanisław Słowik, działający w imieniu Diecezji Kieleckiej oraz prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak - rektor  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i prof. dr hab. inż. Wiesław Trąmpczyński - rektor Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach podpisali dziś w ratuszu porozumienie o współpracy w zakresie organizowania pomocy materialnej dla ofiar wojny w Syrii oraz propagowania idei pokoju w świecie i unikania przemocy.

Ponadto biskup kielecki i prezydent Kielc wystosowali Apel o wsparcie Akcji do mieszkańców Kielc oraz przedstawicieli różnych środowisk - władz, uczelni, szkół, przedsiębiorców, instytucji, organizacji i stowarzyszeń.

W Syrii w ciągu ponad 7 lat wojny zginęło niemal 400 tys. ludzi, w tym ponad 20 tys. dzieci. Akcja „Kielce dla Syrii” potrwa do 30 września 2018 r. W jej ramach planowane są zbiórki pieniężne do puszek, skarbon stacjonarnych,  aukcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i sportowe na terenie Kielc. Celem jest zebranie minimum 400 tysięcy złotych. Im więcej środków zostanie zebranych, tym większej liczbie dzieci i młodzieży uda się pomóc.

Partnerami projektu są: papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Caritas Diecezji Kieleckiej oraz rektorzy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej.

Patronat honorowy nad Akcją objęli: JE Jan Piotrowski biskup ordynariusz diecezji kieleckiej, Beata Kempa, minister - członek Rady Ministrów, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski.

Ambasadorami Akcji zostali: Sławomir Szmal, kielecki sportowiec - bramkarz PGE VIVE Kielce, kieleckie pięcioraczki Natalia, Julia, Oliwia, Karolina i Maja wraz z rodzicami Państwem Pauliną i Piotrem Szymkiewiczami oraz Mariusz Ostrowski - kielczanin, znany i lubiany aktor filmowy i teatralny.

Kielce są trzecim miastem w Polsce, które prowadzi tego typu kampanię. W pomoc dla Syrii zaangażowały się ponadto Wrocław i  Lublin.

Relacja filmowa poświęcona akcji "Kielce dla sytrii" ukaże się jutro w Internetowej Telewizji Kielce.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna