ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Już jest kielecka Karta Seniora

06-06-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Karta Seniora - edycja Miasta Kielce została dziś oficjalnie zainaugurowana w ratuszu. W spotkaniu, z udziałem prezydenta Kielc, kierownictwa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz stowarzyszenia wydającego Ogólnopolską Kartę Seniora, uczestniczyli także przedstawiciele Klubów Seniora, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Keleckiej Rady Seniorów oraz przedsiębiorcy - partnerzy projektu.

Z Karty Seniora mogą korzystać kielczanie, którzy ukończyli 60 rok życia. Porozumienie w tej sprawie prezydent Kielc podpisał z prezesem Stowarzyszenia MANKO, wydającego Ogólnopolską Kartę Seniora. To kolejne, po Klubach Seniora, mieszkaniach aktywizujących, czy blokach w ramach projektu „Złota Jesień”, przedsięwzięcie adresowane w Kielcach do ludzi starszych. Stolica regionu została uhonorowana certyfikatem „Miasto przyjazne seniorom”.

W dniu inauguracji pierwsze Karty Seniora zostały uroczyście wręczone kielczanom w ratuszu. Swoją kartę odebrał też prezydent Wojciech Lubawski, także uprawniony do korzystania z takiego dokumentu. Certyfikaty potwierdzające honorowanie Karty Seniora wręczone zostały partnerom projektu. Na dziś jest ich 27 i reprezentują różne branże: gastronomię, handel, usługi kosmetyczne, turystyczne czy rehabilitacyjno-medyczne. Oferowane rabaty najczęściej wynoszą 10%. Program jest rozwojowy. Chodzi o to, aby korzystało z niego jak najwięcej seniorów, ale też aby przybywało punktów, w których Karta Seniora jest honorowana. W całej Polsce jest ich obecnie niemal 1300. (Lista partnerów znajduje się na stronie seniorzy-kielce.eu)

Kielce są jednym z 90 miast, w których karta jest honorowana. Można z niej korzystać nie tylko u nas, ale też np. w Busku Zdroju, Kołobrzegu, Zakopanem czy Konstancinie. Dokument można otrzymać od poniedziałku do piątku w godz. od 800 do 1600 w każdym z 11 Klubów Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wymagane jest osobiste stawiennictwo z dokumentem tożsamości. Do posiadania Karty Seniora uprawnionych jest 60 tysięcy kielczan.

Wykaz kieleckich Klubów Seniora:

Klub Seniora, 25-341 Kielce, ul. Św. Stanisława Kostki 4 a

Filia Klubu Seniora 25-373 Kielce, ul. Stefana  Żeromskiego 44