Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

wizualizacja

Podpisano umowę na projekt Californii

08-06-2018

Do końca pierwszego kwartału 2019 roku gotowa ma być dokumentacja projektowa na budowę inkubatora California INC., największego tego typu obiektu w Europie Centralno-Wschodniej. Przygotuje ją BBC Best Building Consultants sp. z o.o.

 

- Jesteśmy przygotowani do prowadzenia projektu z sukcesem - zapewnia Łukasz Zdziebłowski, prezes zarządu BBC Best Building Consultants. KPT umowę z wykonawcą podpisał w piątek, 8 czerwca. Wykonaniem dokumentacji zainteresowanych było 6 firmz takich miast, jak Warszawa, Kraków, Poznań i Kielce. Najtańsza oferta opiewała na kwotę ponad 800 tys. zł., najdroższa na 1mln 900 tys. Zwycięska oferta, o wartości prawie 1 mln 445 tys. zł należy właśnie do spółki BBC Best Building Consultants sp. z o. o., która swoje oddziały ma w Warszawie i Żyrardowie. Firma przygotuje projekty – budowlany i wykonawczy wraz z częścią kosztorysową. Dokumentacja ma być gotowa do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. - W tym samym czasie powinniśmy już otrzymać wszelkie niezbędne decyzje administracyjne, które pozwolą na wszczęcie inwestycji - informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT. Dodaje, że w drugim kwartale 2019 r. ogłoszony zostanie przetarg na budowę, która potrwać ma dwa lata. Wartość inwestycji szacuje się na 85 mln zł. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków UE. - Z punktu widzenia portfela projektów jakie posiada nasza firma, ten projekt jest na granicy średnich i dużych przedsięwzięć. Jest to niewątpliwie dla nas wyzwanie, które przyjęliśmy z entuzjazmem. Nasz zespół rozpoczął już pracę chwilę przed podpisaniem umowy, więc „rozpędziliśmy” już działania związane z opracowaniami okołoprojektowymi, tj. to co w pierwszej kolejności nie zależy od tempa rysowania działu architektury - mówi Łukasz Zdziebłowski. Dodaje, że zespół, który pracuje nad projektem na dzień dzisiejszy liczy 16 osób.

 
California Inc. będzie największym w Europie Centralno-Wschodniej inkubatorem dedykowanym start-upom. Powierzchnia obiektu to ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie mieć sześć kondygnacji wraz z podziemnym parkingiem dla ponad 200 samochodów. - Ten wielofunkcyjny budynek wybudowany zostanie z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii z zakresu architektury, budownictwa oraz zarządzania nieruchomością. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji - konferencyjna, coworkingowa i mentoringowa, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Część budynku przeznaczona będzie dla funduszy inwestycyjnych działających w otoczeniu okołobiznesowym. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną - wymienia Szymon Mazurkiewicz.

 

lista aktualności
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Lato w Mieście
Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym