ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

wizualizacja

Podpisano umowę na projekt Californii

08-06-2018

Do końca pierwszego kwartału 2019 roku gotowa ma być dokumentacja projektowa na budowę inkubatora California INC., największego tego typu obiektu w Europie Centralno-Wschodniej. Przygotuje ją BBC Best Building Consultants sp. z o.o.

- Jesteśmy przygotowani do prowadzenia projektu z sukcesem - zapewnia Łukasz Zdziebłowski, prezes zarządu BBC Best Building Consultants. KPT umowę z wykonawcą podpisał w piątek, 8 czerwca. Wykonaniem dokumentacji zainteresowanych było 6 firmz takich miast, jak Warszawa, Kraków, Poznań i Kielce. Najtańsza oferta opiewała na kwotę ponad 800 tys. zł., najdroższa na 1mln 900 tys. Zwycięska oferta, o wartości prawie 1 mln 445 tys. zł należy właśnie do spółki BBC Best Building Consultants sp. z o. o., która swoje oddziały ma w Warszawie i Żyrardowie. Firma przygotuje projekty – budowlany i wykonawczy wraz z częścią kosztorysową. Dokumentacja ma być gotowa do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. - W tym samym czasie powinniśmy już otrzymać wszelkie niezbędne decyzje administracyjne, które pozwolą na wszczęcie inwestycji - informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT. Dodaje, że w drugim kwartale 2019 r. ogłoszony zostanie przetarg na budowę, która potrwać ma dwa lata. Wartość inwestycji szacuje się na 85 mln zł. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków UE. - Z punktu widzenia portfela projektów jakie posiada nasza firma, ten projekt jest na granicy średnich i dużych przedsięwzięć. Jest to niewątpliwie dla nas wyzwanie, które przyjęliśmy z entuzjazmem. Nasz zespół rozpoczął już pracę chwilę przed podpisaniem umowy, więc „rozpędziliśmy” już działania związane z opracowaniami okołoprojektowymi, tj. to co w pierwszej kolejności nie zależy od tempa rysowania działu architektury - mówi Łukasz Zdziebłowski. Dodaje, że zespół, który pracuje nad projektem na dzień dzisiejszy liczy 16 osób.

California Inc. będzie największym w Europie Centralno-Wschodniej inkubatorem dedykowanym start-upom. Powierzchnia obiektu to ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie mieć sześć kondygnacji wraz z podziemnym parkingiem dla ponad 200 samochodów. - Ten wielofunkcyjny budynek wybudowany zostanie z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii z zakresu architektury, budownictwa oraz zarządzania nieruchomością. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji - konferencyjna, coworkingowa i mentoringowa, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Część budynku przeznaczona będzie dla funduszy inwestycyjnych działających w otoczeniu okołobiznesowym. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną - wymienia Szymon Mazurkiewicz.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna