ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Bardzo energetycznie na kieleckim Rynku

08-06-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Warsztaty w pracowni napędzanej zieloną energią, układanie wielkich puzzli czy gry planszowe i łamigłówki, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają dziś na Rynku (do godz. 17.00) na mieszkańców w ramach organizowanych po raz drugi Kieleckich Dni Energii. Można obejrzeć autobus hybrydowy, czy wziąć udział w geo-energetycznych kalamburach.

Rok temu w imprezie wzięło udział przeszło 1000 osób, frekwencja tegorocznej edycji już na starcie, o godz. 10.00, zapowiadała się równie dobrze. Ogromną popularnością cieszy się m.in. „Zielone Kino”. Tu, aby obejrzeć ekologiczne rzecz jasna filmy, trzeba mocno pedałować na rowerach. Chętni, których nie brakuje, właśnie w ten sposób wytwarzają prąd napędzający komputer i rzutnik. Z dużym zaangażowaniem dzieci uczestniczą też w innych zajęciach, chociażby w warsztatach pod hasłem EKO DOM. Wydarzenie adresowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

W ramach wydarzenia doradcy energetyczni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach udzielali porad z zakresu: OZE, termomodernizacji oraz możliwych i najkorzystniejszych źródeł finansowania planowanych inwestycji termomodernizacyjnych. Dodatkowo można  uzyskać informacje o możliwości podłączenia się do gazu i miejskiej sieci ciepłowniczej.

Na sobotę 9 czerwca zaplanowano piknik popularnonaukowy w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń Kieleckiego Parku Technologicznego, a także na warsztaty rodzinne w Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Aptece Wyobraźni.

Organizowane przez Urząd Miasta Kielce, II Kieleckie Dni Energii, współfinansowane są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Więcej informacji na: www.um.kielce.pl/energia

Lato w Mieście