ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

„Wychowajmy Ich” - premiera w "Kubusiu"

11-06-2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na premierę spektaklu „Wychowajmy Ich” w wykonaniu Koła Teatralnego „ARS”, działającego przy Zespole Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach. Odbędzie się 15 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 18.00.

Spektakl jest debiutem reżyserskim znakomitego krakowskiego aktora, Adriana Tatrockiego, który w sposób ironiczny, wręcz groteskowy, zaktualizował i pokazał relacje na linii rodzice - dzieci.

Oglądając przedstawienie, widzowie „wchodzą” do swego rodzaju rodzinnego labiryntu, w którym dorośli powinni służyć wzorem, a często sami rozpaczliwie go potrzebują, łamiąc stworzone przez siebie zasady. Nieświadomie przerzucają winę za swoje niepowodzenia na dzieci lub starają się je obsesyjnie i nieumiejętnie chronić przed światem. Role życiowe odwracają się: to młodzież ma głos! Ona „krzyczy”, wyraża swoje sądy, próbuje do dorosłych przemówić poprzez pokazanie świata z własnej perspektywy. Świata pełnego lęków, przedwczesnej dorosłości, toksycznych relacji, ale i zdystansowanego krytycyzmu.

„Wychowajmy Ich”

tekst – Laurent Van Wetter

przekład – Jan Nowak

reżyseria – Adrian Tatrocki

scenografia - Joanna Biskup-Brykczyńska

współpraca – Iwona Szota

Wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach: Zofia Bielecka, Helena Kluźniak, Michał Kosterski-Spalski, Julia Głowacka, Weronika Wrona, Magdalena Kosowska, Aleksandra Jurek, Milena Materny, Iwo Pawłowski.

Spektakl dla widzów od lat 13.

Wstęp wolny.

Przedstawienie zostanie zaprezentowane w ramach projektu „W szkole i na scenie”, który umożliwia prezentację na profesjonalnej scenie spektakli realizowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.

Wychowajmy ich" spektakl w Kubusiu

Lato w Mieście