Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

KPT buduje start-upowy ekosystem. Będzie oceniać pomysły z całego świata

21-06-2018

Kielecki Park Technologiczny buduje największy w kraju ekosystem start-upowy. Platforma KPT StartUp to połączenie sił doświadczonych ekspertów ze świata nauki i biznesu oraz wielomilionowe wsparcie dla innowacyjnych pomysłodawców z całego świata.

 

Pilotażowa edycja projektu Platforma Startowa TechnoparkBiznesHub okazała się ogromnym sukcesem. Do programu zgłoszono blisko 900 pomysłów, z czego inkubacją, czyli kompleksowym pakietem usług, objętych zostało 150. Ponad 30 projektów otrzymało dotacje na dalszy rozwój. Program adresowany był do pomysłodawców do 35. roku życia, którzy chcieli rozwijać swój biznes w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej. KPT realizował go wraz z partnerami z Rzeszowa i Stalowej Woli.

– Pilotaż pokazał, że takie wsparcie na początku biznesowej drogi jest kluczowe dla dalszego rozwoju początkującej firmy. Dlatego jako park technologiczny postanowiliśmy wziąć udział w kolejnej edycji projektu. Tym razem jednak przedsięwzięcie realizujemy na o wiele większą skalę, o czym świadczą partnerzy, których zaprosiliśmy do naszego ekosystemu. Ta edycja ma też międzynarodowy charakter, mamy zagranicznych mentorów i czekamy na pomysły z całego świata – zapowiada Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

 

Lista partnerów jest imponująca. Wśród nich są duże korporacje, jak Transition Technologies, Olimp Laboratories, Skanska czy Medicover. Zaproszone zostały też uczelnie. W projekcie biorą udział fundusze typu venture capital oraz aniołowie biznesu, którzy będą wykorzystywani do dofinansowania kolejnych faz wsparcia biznesu. Partnerami strategicznymi są firmy z branż, które zostały w projekcie wyróżnione, a te branże to technologie informacyjno-komunikacyjne, inteligentne budownictwo oraz branża biotechnologiczna. – Nie zamykamy się jednak tylko na te dziedziny. Każdy pomysł, który będzie mieć potencjał rynkowy ma szansę na realizację – mówi Szymon Mazurkiewicz. Partnerzy będą wraz z ekspertami z KPT oceniali jakość pomysłów, ale również zaangażowani zostaną w budowę tzw. ścieżek inkubacyjnych dla poszczególnych pomysłów.

- Partner projektu ma bardzo istotną rolę. Zna dany rynek, ma zasoby ludzkie, posiada wiedzę na temat technologii i jest w stanie szybko ją skomercjalizować – mówi Szymon Mazurkiewicz. Dodaje, że konkurs dla start-upów ruszy jeszcze w tym roku. - Każdy pomysłodawca otrzyma pakiet usług biznesowych i prorozwojowych. Wprowadzimy go na dynamiczną ścieżkę rozwoju. Po otrzymaniu rekomendacji może starać się o środki na rozwój swojego biznesu w ramach poddziałania Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej w kwocie nawet miliona zł – kontynuuje dyrektor.

KPT na budowę platformy KPT StartUp w perspektywie 5 lat przeznaczy kwotę 20 mln zł. Park złożył już wniosek do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w konkursie dla animatorów platform.

 

lista aktualności
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Lato w Mieście
Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym