ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Wniosek o dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych w Kielcach

22-06-2018

Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi UM Kielce, we współpracy z Miejskim Zarządem Dróg w Kielcach, przygotował i złożył w dniu 22.06.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego wniosek o dofinansowanie projektu: „Budowa i modernizacja sieci ścieżek rowerowych w gminie Kielce jako element zrównoważonej mobilności miejskiej”. Projekt planowany jest do realizacji przy współfinansowaniu środkami EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VI „Rozwój miast”, Działanie 6.2 „Promowanie strategii niskoemisyjnych oraz zrównoważona mobilność miejska – ZIT KOF”.

Przedmiotem projektu jest budowa i modernizacja ścieżek rowerowych w Kielcach oraz stworzenie spójnego systemu dróg dla rowerów będących elementem zrównoważonej mobilności miejskiej. Projekt przewiduje: budowę ścieżek rowerowych o nawierzchni z betonu asfaltowego, przebudowę chodników, zjazdów, kolidującej sieci infrastruktury technicznej, zieleni, odwodnienie na potrzeby ścieżki rowerowej. Realizacja tej inwestycji będzie stanowić uzupełnienie i połączenie z obecnie istniejącą infrastrukturą oraz połączenie z istniejącymi bądź budowanymi dróg dla rowerów w sąsiednich gminachKieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Łącznie wybudowanych i przebudowanych zostanie w Kielcach 12,06 km dróg dla rowerów.

Realizacja projektu wynika z dokumentu "Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014 - 2020", która została sporządzona dla 12 gmin wchodzących w skład Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Okres rzeczowej realizacji projektu to lata 2018-2020.

Szacunkowe całkowite koszty wynoszą 10,20 mln zł, w tym kwota dofinansowania: 8,67 mln zł.

Projekt realizowany będzie przez Miejski Zarząd Dróg w Kielcach.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna