ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Seniorzy z Winnicy oraz Polonia z Brazylii w kraju przodków

26-06-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Grupa seniorów z partnerskiego miasta Winnicy na Ukrainie oraz Polonii z Brazylii  po raz kolejny odwiedziła Polskę i Kielce. Siódma  edycja projektu, któremu patronują władze miasta, Konfederacja Polaków Podola oraz prowincjał Towarzystwa Chrystusowego w Brazylii ks. Kazimierz Długosz, ukierunkowana była na zapoznanie uczestników z historią Polski, jej  kulturą oraz zwyczajami.

Wartością tego typu projektów jest żywy kontakt z kielczanami. Polonia z Ameryki Południowej oraz Seniorzy z Winnicy mieli po raz kolejny okazję zjeść niedzielny obiad u nich w domach. Goście wzięli również udział w imprezach kulturalnych w ramach Święta Kielc, m.in. uczestniczyli w rozdaniu nagród za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Świadomość tego, że są jeszcze Polacy, którzy pamiętają o rodakach z Kresów i tych mieszkających za oceanem jest bardzo istotna. Dla wielu rodzin ważny jest właśnie ten kontakt z Polakami w kraju. To dla nich dowód, że tu w Polsce wciąż o nich pamiętamy.

Bogaty program pobytu uwzględnił również wycieczki oraz zwiedzanie wielu atrakcyjnych historycznie i turystycznie miejsc. W planach podróży śladami przodków była również Jasna Góra, Kraków, Wadowice oraz Zakopane.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna